Для батьків

Якщо ви завітали на цю сторінку, за Вас можна порадіти – Ви щаслива людина, бо у вас є найголовніше в житті – ваші діти. Багато хто задумується: у чому щастя матері і батька? Без вагань відповідаємо – у правильному вихованні свої дітей, у взаєморозумінні з ними, у радості, яку вони дарують собі, батькам, усім, хто їх оточує.

Поради, які ви знайдете на сторінках „Психологічної скриньки” стануть у пригоді усім, хто бажає створити сприятливі умови для щастя в царині сімейних стосунків.

Як допомогти дітям не стати жертвами «груп смерті»

Поради батькам

Пам’ятайте, що різного роду «групи смерті» є своєрідними сектами в мережі Інтернет. А їх жертвами частіше стають діти, які переживають дефіцит сімейного тепла, розуміння, підтримки, терплять утиски удома, обмеження права на свою точку зору, можливості відмовити чи зробити щось усупереч дорослим. Звикаючи до психологічного тиску в сім’ї, підлітки не відчувають тиск, що здійснюється на них чужими людьми в мережі Інтернет. Тому ні допит, ні посилення контролю за поведінкою підлітка в соціальній мережі не дасть бажаного результату. Батьківська агресія здатна викликати лише зворотну агресію і недовіру до батьків. Підліток знайде можливість спілкуватися у цих групах, але робитиме це таємно.

Розмову з дітьми слід починати делікатно, у жодному випадку не «прямо в лоб». Головне – встановити з дитиною довірчі стосунки, цікавитися її життям. Дати можливість їй сказати все, що вона хоче, не заперечуючи і не нав’язуючи власної думки, показати своєю поведінкою, що ви її розумієте. І, лише вислухавши дитину, можна спокійно перевести розмову про те, що її хвилює.

Важливо пам’ятати, що підлітки, не маючи достатнього життєвого досвіду, сприймають смерть нереалістично. Бажано донести до підлітка, що смерть – це кінець, а не частина життя і більше вже нічого не буде. Вибір мають лише ті, хто живуть. Батькам слід не просто заборонити спілкування в таких групах, але й запропонувати альтернативні заняття, де вони б могли підняти свою самооцінку і задовольнити потребу у визнанні . Підлітку важливо знати, що найближчі люди його люблять незалежно від того, чи відповідає він їхнім очікуванням чи ні.

Треба розвивати критичне мислення дітей, учити задавати запитання «Чому? Для чого це мені потрібно?», отримувати інформацію з різних джерел, аналізувати, перевіряти її, розрізняти добро і зло. Батькам необхідно бачити які фото і відео знаходяться на гаджетах у дитини. Для контролю доцільно скористатися функцією «Батьківський контроль». Розуміючи те, що підлітки можуть спілкуватися в «групах смерті» вночі («разбуди меня в 4.20»), слід звертати увагу на режим сну дитини. Вночі можна просто вимкнути Інтернет.

Про те, що дитина замислюється про суїцид, може свідчити:

- розмови про те, що життя не має сенсу;

- будь-які помітні зміни у поведінці і настрої;

- самоізоляція від членів родини та друзів;

- зміна добового ритму (активність уночі, сон удень);

- порізи і шрами на тілі у дитини, особливо у вигляді кита, метелика;

- уникнення звичайної соціальної активності, замкненість, самотність;

- раптове впорядкування своїх справ;

- почуття провини, докори на свою адресу, низька самооцінка;

- втрата інтересу до школи, занять, що раніше викликали захоплення;

- бажання роздати чи подарувати свої особисті речі, повернути борги.

Якщо ви дізналися, що дитина думає про суїцид, слід звернутися за допомогою до спеціалістів.

Телефон гарячої лінії: (044) 374-37-21 с 8:45 до 19:30

Кризовий центр Сумської міської поліклініки №5 - 33-40-50

Батькам про здоров’я дитини

Стан здоров'я дитини залежить від чотирьох факторів:

  • спадковості (20 %)
  • рівня медичного обслуговування (10 %)
  • умов середовища за проживанням (20 %)
  • способу життя (50 %)

Як бачите, шановні батьки, здоров'я дитини багато в чому залежить від Вас. Від того, що ви робили, щоб дитина народилася здоровою, що робите, щоб зміцнити її здоров’я і, як навчаєте її здоровому способу життя.

Що ви можете зробити зараз, щоб ваша дитина зростала здоровою:

Частіше спілкуйтеся з дитиною, проводьте разом більше часу, присвятіть кілька годин на тиждень спільним заняттям фізкультурою. Менше хворіють ті діти, які мають гарні стосунки з батьками.

Намагайтеся, щоб у сім'ї було більше радості, посмішок: сміх, радість посилюють імунну систему, позитивно впливають на нервову систему, покращують загальне самопочуття, на 50% зростає продуктивність навчання.

Зверніть особливу увагу на гігієну зору. Не давайте дітям дивитись телевізор більше 1-2-х годин на день. Потурбуйтеся, щоб на робочому місці (столі) дитини було достатнє освітлення. Дитина не повинна читати лежачи. Після 45-ти хвилин підготовки домашніх завдань треба робити перерву.

Вирощуйте кімнатні квіти. Рослини очищують повітря, насичують його киснем.

Звертайте увагу на харчування дитини. На сніданок давайте дитині горіхи, родзинки, курагу - це для посилення мозкової діяльності, а також сир - для зміцнення кісток. Хай вона бере із собою до школи бутерброд. Переконайте дитину у шкідливості чіпсів, ароматизованих сухариків і солодких газованих напоїв. Неправильне харчування призводить до хвороб: діабету, ожиріння, карієсу, гіпертонії, атеросклерозу, серцевих нападів.

Намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі.

Зверніть особливу увагу на поліпшення особистої гігієни. Допоможіть дитині скласти та дотримуватись режиму праці й відпочинку. Вранці дитина не повинна різко вставати з ліжка: за ніч між хребцями накопичується рідина, а тому необхідно кілька разів потягнутися, щоб дати можливість хребту «прокинутись». Біля ліжка покладіть масажний килимок із гумовими шпильками, щоб дитина кілька хвилин походила по ньому, подразнюючи активні точки на стопах.

Ці прості правила, а головне,- ваш особистий цікавий і позитивний для дитини приклад, стануть першими кроками на шляху до здорового способу життя.

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Будь ласка, додайте 9 й 8.

^Вгору