ОЦПО та РТМ » Головна » Про заклад

Про заклад

Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (ОЦПО та РТМ) – комплексний, багатопрофільний позашкільний навчальний заклад; організаційний, координаційний і методико-інформаційний центр навчально-виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю в області. Заснований у червні 1997 року.

ОЦПО та РТМ уключено до переліку найбільших позашкільних навчальних закладів України. Щороку у творчих об’єднаннях позашкільну освіту отримують понад 4500 вихованців.

Функціональна структура закладу включає інформаційно-методичну та психологічну служби, Сумське територіальне відділення МАН України; десять навчально-виховних відділів: гуманітарно-оздоровчий, художньо-естетичного виховання, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, еколого-натуралістичний, соціально-реабілітаційний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, організаційно-масової роботи, методичний.

Педагогами закладу розроблено та втілено в життя низку соціально-педагогічних проектів, спрямованих на реалізацію творчого потенціалу дітей та учнівської молоді, зокрема: „Рідна Сумщина”, „Творчість починається в родині”, „Пересувний позашкільний навчальний заклад”, „Сумщина – територія розвитку дитини”, „Перемога 2015: від „Я” до „Ми”.

Важливою складовою діяльності закладу є моніторинг потреб населення області щодо організації навчально-творчої діяльності дітей та учнівської молоді у вільний від навчання у школі час. З цією метою педагогами закладу розроблено соціально-освітній проект „Дійти до кожного, зацікавити всіх”, метою якого є формування в регіоні ефективного позашкільного освітньо-виховного середовища, спрямованого на реалізацію культурологічної, виховної, соціально-реабілітаційної функцій позашкільної освіти; забезпечення права кожної дитини на здобуття позашкільної освіти. Це сприяло створенню компенсаторного освітньо-виховного середовища для дітей соціально-вразливих категорій, дітей, схильних до правопорушень; упровадженню інноваційних організаційно-педагогічних моделей надання якісної позашкільної освіти учням сільських шкіл; удосконаленню форм співпраці із загальноосвітніми, професійно-технічними, вищими навчальними закладами; розширенню мережі дитячих творчих об’єднань, збільшенню кількості вихованців у них.

Важливим аспектом діяльності педагогічного колективу є розроблення та впровадження моделі організації роботи з розвитку закладу, що включає концепцію та Програму розвитку ОЦПО та РТМ на 2018 – 2023 роки.

Координаційно-методичну діяльність ОЦПО та РТМ спрямовано на роботу з 48 профільними та комплексними позашкільними навчальними закладами області, їх інформаційне та програмне забезпечення, організацію роботи обласних профільних методичних об’єднань. З цією метою кожного року проводиться понад 20 методико-педагогічних заходів, зокрема обласні конкурси професійної педагогічної майстерності „Творча особистість року”, „Джерело творчості”, ярмарки педагогічних ідей. На основі досвіду роботи педагогічного колективу розроблено педагогічну технологію творчих об’єднань, підготовлено 5 навчально-методичних посібників з питань розвитку творчих здібностей вихованців в умовах позашкільного навчального закладу, формування в них навичок здорового способу життя, колективну монографію „Позашкільна освіта: теоретичні і практичні аспекти розвитку”. Налагоджено випуск щоквартального інформаційно-методичного збірника „Позашкільна освіта Сумщини: регіональний аспект”.

За цілеспрямовану діяльність педагогічний колектив Центру нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, визначено переможцем Всеукраїнського рейтингу „Золота когорта України”.

Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії
Creative Commons Attribution/Share-Alike

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, порахуйте 5 + 4.

^Вгору