ОЦПО та РТМ » Координаційна робота » Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядуванняЗустріч лідерів

17 листопада 2021 року у форматі онлайн відбулася зустріч представників обласних рад учнівського самоврядування, їх координаторів і представників Освітнього центру Верховної Ради України, координаторів та представників руху "School Recycling World", Всеукраїнського молодіжного руху "Let's do it Ukraine", до якого долучилися представники лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої, позашкільної освіти області.

Тема зустрічі: налагодження співпраці між Освітнім центром Верховної Ради України та Українським державним центром позашкільної освіти щодо співробітництва у сфері громадянської освіти дітей і молоді, парламентської просвіти та здійснення спільних заходів із органами учнівського самоврядування.

Учасниками зустрічі було презентовано Концепту багатоетапної гри “Модель Верховної Ради України” із залученням членів органів учнівського самоврядування що має мету формування в дітей та учнівської молоді громадянських і соціальних компетентностей, як елементу освітнього процесу; комплексну програму парламентської просвіти «Я - лідер», умови проведення Всеукраїнського конкурсу Амбасадорів Освітнього центру ВР України (учитель-амбасадор року) з метою створення локальних центрів (на базі закладів освіти тощо) для реалізації соціальних ініціатив, заходів для мешканців своїх громад.Навчальна сесія обласної школи «Лідер»

Сьогодні, 11 листопада у форматі онлайн відбулося засідання обласної школи «Лідер», до участі в якій долучилися 128 найактивніших лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої, позашкільної освіти області.

Представник Сумської обласної ради старшокласників Лук’янова Аліса та Єретин Валерій поспілкувалися з своїми ровесниками в контексті тематики «Агенти змін – це я і ти», а Крючкова Євгенія запропонувала спілкування в межах модуля «Психотехніка спілкування в молодіжному колі».

У тренінговому занятті прослухали інтерактивну лекцію з теми: «Проєктні технології, як інструмент удосконалення життя», «Відповідальне лідерство».

Лідери учнівського самоврядування закладів освіти поділилися своїми напрацюваннями, цікавими проєктами, над реалізацією яких вони працюють останній рік.

Для координаторів було проведено семінарське заняття «Ораторська майстерність та спічрайтінг у роботі сучасного педагога.

Дякуємо за участь у сесії обласної школи «Лідер»

Чекаємо на нові зустрічі.Засідання "круглого столу" відбулося!

У засіданні взяли участь представники Сумської обласної ради старшокласників та лідери студентського самоврядування Сумського національного університету.

Учасники "круглого столу" обговорили питання: лідерство, як платформа життєвого старту, проєктні технології та спільні проєкти, взаємодія та співпраця студентського та учнівського самоврядування.Обласний фестиваль ініціатив дитячого самоврядування, відбувся!

24 вересня 2021 року в м. Суми відбувся обласний фестиваль ініціатив дитячого самоврядування в межах обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду».

Організатори фестивалю: Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

До участі в фестивалі долучилися лідери учнівського самоврядування закладів освіти області та координатори реалізації конкурсу проєктів в громадах.

У межах фестивалю працював хаб «Ми лідери – наш голос важливий», Як відмітила директор обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Лариса Тихенко: лідери учнівського самоврядування є потенціалом розвитку громад.

Учасники фестивалю презентували проєкти з розвитку учнівського самоврядування, співпраці з місцевого владою, громадськими організаціями, волонтерства. Вкотре лідери учнівського самоврядування довели, що вони дієві, інтелектуальні, мають багато креативних ідей і готові реалізувати їх в громадах.

Педагоги, координатори проєкту в громадах долучилися до роботи хабу «Цікаві ідеї для творчого педагога», стали учасниками тренінгу «Захист дітей від різних видів жорстокої поведінки», ознайомилися з формами та методами формування соціальної активності учнівської молоді, новими освітніми проєктами, реалізацією методико-педагогічної ідеї «Живий музей» в закладі освіти.«Ми – лідери, наш голос важливий!»

1 червня у Міжнародний день захисту дітей відбувся Всеукраїнський форум лідерів учнівського самоврядування «Ми – лідери, наш голос важливий!». Разом з організаторами та модераторами програми «Особистого розвитку лідера» підбили підсумки роботи за 2020-2021 навчальний рік, поділилися своїми найцікавішими проєктами, разом розробили стратегію розвитку молодіжної політики в Україні на 2021-2025 роки.

Захід був цікавим, змістовним, лідери залюбки обмінювались власними досягненнями, досвідом роботи органів учнівського самоврядування у новостворених громадах. Приємним фінальним акордом онлайн-зустрічі стало нагородження кращих представників органів учнівських самоврядувань України до яких увійшли 10 кращих лідерів Сумщини!

Вітаємо і пишаємося нашими активістами!З Днем вишиванки, Україно!Родина-це таке маленьке слово, а скільки в ньому теплоти...Відпочинок - не привід забувати про екологію«Підкорення нових горизонтів». 2 сесія

19 квітня лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої, позашкільної освіти Сумщини продовжили навчання за тренінговою програмою особистісного розвитку лідерів учнівського самоврядування.      Модератори зустрічі – голова Національної молодіжної ради України Юліан Крицак та його радник Альона Попова провели цікавий і змістовний тренінг з теми «Партиципація – можливості для кожного». Разом із активістами шкільного життя обговорили покрокові дії щодо втілення майбутніх проєктів, розібралися у видах, проєктних підходах до партиципації. Спікер Альона Попова надихнула активістів шкільного життя лідерів на створення нових цікавих проєктів та допомогла розібратися у послідовності дій щодо їх втілення.

 
 
 
 


«Підкорюємо нові горизонти»

Продовжуємо навчатися

15 квітня відбулася чергова зустріч лідерів учнівського самоврядування України в межах тренінгової програми «Підкорення нових горизонтів». Тематика зустрічі «Фандрейзинг: як залучити додаткові ресурси до свого проєкту?».

Випускники Національної Дитячої Ради Столбунов Данило і Євгенія Ткаченко провели для активної учнівської молоді тренінги з тем: «Як отримати грант», «Як отримати кошти громадського бюджету».

До спілкування долучилася експертка команди Zero Waste у місті Херсон Ольга Демченко. Вона поділилася власним досвідом залучення коштів місцевої громади для втілення ЕКО-проєктів. Після теоретичної частини перейшли до практики: розробляли спільний проєкт «Ми за чисті водойми».

Отримані під час тренінгу знання стануть в нагоді активістам шкільного життя при розробленні проєктів в межах обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду».

Наступна зустріч запланована на 19 квітня.Лідери учнівського самоврядування Сумщини знову разом

25 березня відбулося онлайн засідання обласної Школи «Лідер» з тем «Етикет онлайн комунікації», «Креативність, як головна навичка успішного комунікатора». Активісти учнівського самоврядування презентували свої напрацювання з реалізації онлайн проєктів, поділилися планами подальшої діяльності. Тож, зустріч була емоційною, спілкування плідним.  

Водночас координатори учнівського самоврядування взяли участь у онлайн семінарі, під час якого поділилися кращими практиками організації дитячого самоврядування в  закладах освіти.

 

 


Обласний конкурс соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду»

У закладах освіти області розпочато роботу за завданнями обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду», що має на меті актуалізувати зміст і форми роботи закладів освіти щодо залучення дітей і молоді до процесів, спрямованих на розвиток громад.

Наразі місцевими органами управління освітою створено організаційні комітети, які проводять інформаційну кампанію щодо популяризації завдань і заходів конкурсу.

Учасники конкурсу визначаються з назвою, змістом проєктів, розробляють плани щодо їх виконання.

Відбулися засідання «круглих столів» за участю керівників громад, представників закладів освіти, лідерів учнівського самоврядування, соціально відповідального бізнесу щодо реалізації конкретних справ.

Дякуємо керівникам місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування за підтримку учасників конкурсу!

Участь у реалізації проєктів спонукає дітей і молодь до творчого саморозвитку, формує загальнолюдські цінності, оскільки вони є безпосередніми розробниками, активними учасниками проєктів, а відтак – розвитку громад

Тож, друзі, долучайтеся до участі в конкурсі, оприлюднюйте заходи з виконання проєктів на сайтах закладів освіти!Всеукраїнський лідерський челендж «Шевченко 207»

Лідери учнівського самоврядування Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю долучилися до Всеукраїнського відкритого лідерського челенджу «Шевченко 207», присвячений 207 річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка - українського генія, великого поета і художника, творця української літератури.Плануємо. Координуємо. Визначаємо пріоритети

нарада з координаторами місцевих органів учнівського самоврядування

У процесі підготовки до засідання обласної школи «Лідер» 04 березня 2021 року відбулась нарада з координаторами місцевих органів учнівського самоврядування, під час якої обговорювалися питання розроблення і презентації онлайн проєктів учнівських рад старшокласників, спрямованих на участь активно налаштованої учнівської молоді в соціально значущих для територіальних громад заходах.Слово, чому ти не твердая криця...

В цьому році українці відзначають 150 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. До ювілею Великої Українки українським державним центром позашкільної освіти започатковано Всеукраїнський арт-челендж «Слово, чому ти не твердая криця!» до якого вихованці Центру та учнівське самоврядування активно готуються. Більшість часу займає підбір твору, оскільки учасники арт-челенджу різного шкільного віку. Найменші учасники разом зі старшими друзями залюбки ознайомились із дитячою поезією Лесі Українки, занурились у атмосферу зйомок та відчули себе справжніми акторами.Агенти змін, до дії!

20 лютого закінчується реєстрація кандидатів на навчання у Всеукраїнський школі з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін»

У конкурсному відборі взяли участь лідери учнівського самоврядування закладів освіти області. Зокрема:

Кусовник Ірина, учениця Миколаївської спеціалізованої школи, Миколаївської селищної ради,

Шинкарьова Марія, вихованка Путивльського ЦПР, Путивльської міської ради,

Райденко Анастасія, учениця ССШ № 2, м. Суми,

Северин Аліна, вихованка Роменського ЦПО, Роменської міської ради,

Завгородня Анастасія, Сафонова Дар’я, Дзюбан Каріна, Колибіна Єсєнія, учениці Краснопільської гімназії

Лук’янова Аліна, учениця ССШ № 10, м. Суми, голова Сумської обласної ради сташокласників

Вони виконали вимоги написання конкурсної роботи з теми «Чи існує рецепт щастя у мінливому світі?» У кожного конкурсанта своє бачення і свій рецепт щастя.

Успіхів вам, друзі! Щасти!Участь у семінарі координаторів обласних рад учнівського самоврядування

17 лютого 2021 року координатори учнівського самоврядування області взяли участь у Всеукраїнському онлайн семінар координаторів обласних рад учнівського самоврядування «Молодіжні ініціативи. Співпраця з молодіжними громадськими організаціями».

Під час семінару обговорювалися питання: роль національної молодіжної ради в розбудові молодіжної політики України, можливості молоді у вирішенні екологічних питань громади.Лідери вітаютьБал відбувся

Доброю традицією стало проведення в нашій області новорічного балу, який збирає найактивнішу молодь Сумщини, лідерів учнівського самоврядування.

Цьогоріч бал відбувся 20 грудня у форматі онлайн.

Тож, до участі у святі танцю долучилися активісти шкільного життя:

м. Ромни і Роменського району, Сумського району та Хотінської територіальної громади, Тростянеччини, м. Охтирка та м. Путивль, Великописарівської і Чернечинської територіальних громад, Недригайлівщини та Краснопільщини, Миколаївської територіальної громади Білопільського р-ну, Дубов’язівської та Андріяшівської територіальних громад.

Учасників балу привітала директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова. Вона наголосила що саме за такими активними, талановитими лідерами учнівського самоврядування майбутнє нашої держави!

Під час заходу діти брали участь в майстер-класах, з задоволенням танцювали обов’язкову програму балу.

Жоден з учасників не залишився без подарунків, вони отримали позитивні враження від чудової атмосфери, яка панувала на святі.Засідання школи «Лідер» відбулося!!!

Обласна школа «Лідер» ставить новий рекорд – до засідання, що відбулося в режимі онлайн 20 листопада, долучилося понад 100 найактивніших лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої, позашкільної освіти області.

Сьогодні в межах теми «Онлайн проєкти: виклики сучасності та перспективи» спілкувалися не лише голови рад старшокласників та їх заступники, а й усі командами лідерського активу. Лідери учнівського самоврядування поділилися своїми напрацюваннями, цікавими проєктами, челенджами.

Активісти отримали завдання: в рамках Всеукраїнського проєкту , присвяченого 30 – річчю Незалежності України створити власні онлайн-проєкти, підготувати відеоматеріали про найвидатніші куточки нашої області.

Чекаємо на нові зустрічі.Звук поставимо на всю, діти в Zoomі сидять...

27 жовтня відбувся Всеукраїнський збір-старт лідерів учнівського самоврядування «Лідер-челендж». Онлайн зустріч розпочав т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет та представники Міністерства освіти і науки України. До заходу долучилися лідери учнівського самоврядування Краснопільщини, Роменщини, Лебединщини, голова Сумської обласної ради старшокласників Аліса Лук’янова. Це була крута онлайн зустріч, під час якої найактивніша молодь України представила свої обласні ради у форматі відео-візитівок і презентувала цікаві проєкти, присвячені 30-річчю Незалежності України. Маємо надію, що у 2021 році буде реалізована ініціатива Сухопутних військ Збройних Сил України щодо спільних заходів з лідерами учнівського самоврядування, а наступна зустріч відбудеться вже на базі навчального центру «Десна» Чернігівської області.

Feedback зустрічі стало виконання лідерського гімну, який став яскравим фінальним акордом зустрічі однодумців. З нетерпінням чекаємо на наступну зустріч!Лідери в дії, будемо знайомі«Учні–батьки–педагоги: взаємодія, взаєморозуміння!

Базові чинники якості освіти закладено в концепції Нової української школи, зокрема у принципі педагогіки партнерства.

«Трикутник: учні–батьки–педагоги» має інтегрувати виховний потенціал закладу освіти і родини задля умов отримання дорослими і дітьми досвіду конструктивної взаємодії.

Особливо актуальним це питання постало з початком карантину. Кожна родина відчула складність в організації навчання, зокрема дистанційного.

І лише завдяки тому, що педагогічні колективи спільно з батьками, враховуючи настрої і потреби дітей, змогли напрацювати технології взаємодії в нових реаліях шкільного життя.

Саме це питання зумовило необхідність укладення угоди про партнерство між Департаментом освіти і науки, батьківською громадськістю, обласною радою старшокласників, і таку Угоду було укладено 26 серпня 2020 року, під час обласної серпневої конференції педагогічних працівників закладів освіти Сумської області. Угоду підписали: від освітян – директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Павлівна Гробова, від батьківської громадськості – Колодненко Віталій Миколайович (Нижньосироватська ОТГ Сумського району), від учнівської молоді – голова обласної ради старшокласників Аліса Лук’янова, учениця Сумської спеціалізованої школи №10 ім. Героя Радянського Союзу О. Будка.

Маємо надію, що робота «Трикутника» активізується в усіх громадах, а в усіх закладах освіти буде підписано меморандуми про співпрацю.Засідання СОРС

17 серпня 2020 року відбулося засідання Сумської обласної ради старшокласників. Проаналізовано роботу ради за минулий рік, та окреслено плани роботи на перспективу.

Під час засідання було обрано голову ради, нею стала Лук’янова Аліса учениця Сумської спеціалізованої школи I – III ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка.«Патріотична хвиля»

22 травня 2020 року підбиті підсумки обласної акції «Патріотична хвиля», що проходить в області четвертий рік поспіль в рамках обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: Ми – Українці!».

Учасники акції надіслали звіти про свою роботу протягом року, і в умовах карантину журі працювало заочно.

За рішенням журі, перехідний прапор та диплом переможця отримали члени учнівського самоврядування Стецьківського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Сумської районної ради Сумської області.Карантин - це привід спілкуватися ще більше! Наші Лідери завжди разом, навіть, сидячи вдома) Хто ще не приєднався, поспішайте, ми чекаємо! З нами цікаво і, головне, весело#newchallengeLeaders CoolВаші запитання, повідомлення, відгуки
Будь ласка, додайте 4 й 4.

^Вгору