Проектна діяльність

Люблю тебе, моя маленька Батьківщино,
Твої простори й щем твоїх пісень

Мультимедійний навчально-виховний проект «Стежками Слобожанського краю» спрямовано на ознайомлення з природними багатствами рідного краю, історією та культурою, літературною спадщиною, пам’ятками архітектури, мистецтва. У межах проекту розроблено мультимедійні екскурсії: «Музей - скарбниця пам’яток», «Сім чудес міста Суми», «Сім чудес Сумщини», «Сім природних чудес Сумщини», «Священна пам'ять невмируща» «Краєзнавчі можливості Сумщини»; пішохідні екскурсії: «Я розповім тобі про Суми», «Покровська площа – серце міста Суми», «Дендропарк І.О. Асмолова – природна перлина Сумщини», «Дзвони пам’яті» (до меморіалу Вічної Слави).

З метою використання нових більш доступних для сприйняття дітей засобів експонування музейних колекцій педагоги відділу працюють за завданнями навчально-виховного проекту «Музей іде до школи». Особливістю проекту є те, що діти мають можливість ознайомитися з історією свого народу, доторкнутися до старовинних ужиткових речей, потримати в руках музейні експонати, одягнути туристське спорядження, яким користувалися туристи 60-90-х років ХХ століття.

До 70-річчя визволення Сумщини від фашистських загарбників педагогами туристсько-краєзнавчого відділу ОЦПО та РТМ розроблено навчально-виховний проект «Шляхами подвигу і слави», реалізація якого сприяє дослідженню героїчних сторінок життя нашого народу. У межах проекту підготовлено мультимедійні екскурсії: «Ім’я героя на карті Сумщини», «Таня Маркус – юна підпільниця», «Іван Кожедуб – уславлений льотчик-Герой», «Місто славить героїв», «Священна пам'ять невмируща», тощо.

З 2016 року педагоги відділу працюють за завданнями проекту «Я розповім тобі про Суми» за фінансової підтримки відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сумської міської ради. Проект має на меті пробудити інтерес дітей та їх батьків до основних віх культурного та історичного розвитку нашого міста через ігрові методики та активні форми роботи з дітьми.

Серед проектних заходів слід відзначити пішохідні та оглядові екскурсії містом «Суми – місто над Пслом», цікаві краєзнавчі квести для дітей. Також у рамках проекту ведеться видавнича діяльність. У 2016 році було видано навчальний порадник для дітей молодшого шкільного віку «Я розповім тобі про Суми», а у 2017 році вийде друком Абетка для малят про наше місто.

Ваші запитання, повідомлення, відгуки
Що є сумою 8 і 1?

^Вгору