НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Destination Imagination 2022

Ось і закінчилася найкреативніша подорож цього року - Олімпіада Destination Imagination. Цьогоріч перед усіма нами постав складний виклик - працювати в умовах війни. І ми гідно впоралися з ним завдяки командній співпраці, підтримці та турботі.

У програмі Destination Imagination олімпіада є не метою, а лише одним із етапів, можливістю для дітей представити свої ідеї, обмінятися думками, випробувати себе, відсвяткувати свої досягнення. Основним і найбільш важливим етапом програми є робота команд над Викликами протягом кількох місяців, у процесі якої діти опановують необхідні навички. І коли в кінці сезону діти усвідомлюють, що пройшли певний шлях, чогось навчилися, – це найкращий результат роботи Тренера!

49 команд вирушили до країни творчості та шалених ідей. Команда "About that & about this" Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю обрала художній виклик і продемонструвала експертам неймовірне драйвове шоу. Тож не дивно, що команда отримала відзнаку "Фахівці перевтілень" за масштабні пригоди в межах однієї кімнати. А заклад за гарною традицією четвертий рік поспіль отримав Відзнаку «Місце інновацій та креативності».

Під час церемонії закриття олімпіади ми дізналися від учасників, що протягом цього сезону вони багато чого навчилися, наприклад: працювати в команді (і зрозуміли, що це весело і продуктивно), креативно і нестандартно мислити, швидко вирішувати різні ситуації (і навіть вирішувати невирішуване!), допомагати одне одному, бачити щось цікаве в звичайних речах, знаходити гачки, які об'єднують.

Дякуємо всім учасникам, їх батькам, тренерам та всім причетним за неймовірні зусилля, що ви доклали для реалізації цього креативного проекту. Ми пишаємося вами і були надзвичайно вражені вашими ідеями та перевтіленнями.

Тож, рухаємося вперед до перемоги! А Перемозі бути і скоро ми зустрінемося з вами в новому сезоні.

Приголомшливі результати Сумщини на Genius Olympiad

Олімпіада геніїв – це найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі, який щорічно проводять у США. Це своєрідна платформа для отримання знань і розвитку навичок, необхідних лідерам та агентам майбутнього, які сприятимуть забезпеченню екологічної сталості протягом усього їхнього життя.

У 2021-му Національний центр «Мала академія наук України» став офіційним представником Genius Olympiad в Україні та єдиною установою, що має право організовувати національний відбір – Genius Olympiad Ukraine. Це перша у світі ліцензійна національна Олімпіада геніїв, що відбирала учасників з України до Genius Olympiad Global 2022.

З усіх куточків нашої країни до національного етапу GENIUS Olympiad Ukraine доєдналися 996 учасників, які представили на розсуд журі 811 проєктів, із них – 199 з Сумщини (кращий показник серед областей).

У скарбничці Сумщини 118 нагород, серед яких:

3 ГРАН-ПРІ «GENIUS Olympiad Ukraine»,

15 золотих медалей,

28 срібних медалей,

36 бронзових медалей,

36 почесних нагород.

Раді зазначити, що заклади освіти Сумщини отримали відзнаки мережі національного етапу GENIUS Olympiad Ukraine:

Відзнака «Найкращий (Топ1) та найактивніший (Топ1) регіональний центр GENIUS Olympiad Ukraine» – комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Відзнака «Найкращий заклад освіти GENIUS Olympiad Ukraine» – заклад позашкільної освіти Конотопська міська Мала академія нау учнівської молоді Конотопської міської ради (Топ1).

Відзнака «Найефективніший результат закладу освіти GENIUS Olympiad Ukraine»: Комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» (Топ2), Середино-Будський Центр дитячої та юнацької творчості (Топ3), Центр дитячої та юнацької творчості Бочечківської сільської ради (Топ5).

На всесвітньому фіналі Міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування «GENIUS Olympiad» 2022 у штаті Нью-Йорк, Сполучені Штати Америки Сумську область представляли 13 учасників, які отримали 9 нагород.

3 срібні нагороди отримали:

Бут Софія, учениця 10 класу Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Липоводолинської селищної ради Сумської області, вихованка Будинку для дітей та юнацтва Липоводолинської селищної ради Сумської області. Категорія «Мистецтво», проєкт «Селфі на смітнику»;

Борисенко Олександра, учениця 9 класу Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 Лебединської міської ради Сумської області, вихованка комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Категорія «Креативне письмо», проєкт «Зникаюча перлина Лебединщини»;

Тимошенко Ніколь, учениця 11 класу Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Конотопської міської ради Сумської області, вихованка закладу позашкільної освіти Конотопської міської Малої академії наук учнівської молоді Конотопської міської ради Сумської області. Категорія «Мистецтво», проєкт «Ціна твого вибору».

3 бронзові нагороди:

Вишня Аліна, учениця 8 класу Комунального закладу Сумської обласної ради «Путивльський мистецький ліцей». Категорія «Мистецтво», проєкт «Людська байдужість – хвороба планети»;

Лобунець Дар’я, вихованка Комунальної організації (установа, заклад) Шосткинський міський центр естетичного виховання Шосткинської міської ради Сумської області. Категорія «Наука», проєкт «Розробка технології виробництва екопакування з морської трави»;

Бражник Мілана, вихованка Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області. Категорія «Наука», проєкт «Фітоаналіз води рекреаційних зон Глухова».

3 почесні нагороди (нагороди honors):

Кадуріна Марія, учениця 10 класу Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27, вихованка комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Категорія «Мистецтво», проєкт «ISN’T IT TOO NATURAL»;

Зимогляд Тетяна, учениця 9 класу Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О. Бутка, м. Суми Сумської області, вихованка комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Категорія «Мистецтво», проєкт «Остання крапля»;

Вернедуб Павло, проєкт зареєстровано самостійно. Категорія «Бізнес», тема: «FreshTrash».

Чимало фіналістів Олімпіади працювали над своїми проєктами багато років. Змагання навчили їх вірити в себе й не здаватися. GENIUS Olympiad стимулює учнів задуматися про те хто вони у цьому світі, і що корисного вони можуть зробити для планети.

Серед учасників Олімпіади також є діти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, на територіях з активними бойовими діями або ті, які зараз далеко від дому. Проте вони змогли гідно представити нашу країну і це неабияк надихає!

Вітаємо учасників з перемогою!!!

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН

2 травня 2019 році до Києва приїхали 43 юні науковці Сумщини. Адже сьогодні стартує наймасштабніша МАНівська подія – фінал ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт!

Декілька днів інтелектуального поєдинку - і країна дізнається, хто у 64 наукових секціях найсильніший. Однак директор НЦ "МАНУ" Оксен Лісовий переконаний: "Головний приз, який отримують учасники конкурсу, можна сформулювати за формулою "2D" - це досвід і друзі". А ще радить "з головою кидатися у вир подій, особливо інтелектуальних, та використовувати увесь спектр можливостей, що пропонує Мала академія наук України".

Після наполегливої боротьби команда Сумського територіального відділення МАН України здобула 2 золоті, 4 срібні і 17 бронзових медалей. Вітаємо всіх учасників і переможців і бажаємо невичерпаної любові до науки.

Вітаємо з перемогою!!!

Сьогодні в Україну повертається наша команда з Міжнародного конкурсу Genius Olympiad 2018, що проходив у місті Освего, США. Разом з масою чудових емоцій і вражень вони везуть й перемоги.

Артем Миронец, слухач Сумської МАН та учень обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей, здобув почесну відзнаку на конкурсі.

Вітаємо та пишаємося нашими юними науковцями!!!

Сумщина знову перша!

Із 22 по 24 березня в м.Київ відбулася І Всеукраїнська олімпіада креативності – фінальний етап міжнародної програми «Destination Imagination», організатором якої виступив Національний центр «Мала академія наук України». Ця Міжнародна освітня програма – найбільша з креативності у світі, була започаткована в США. 2017 року до неї долучилася й Україна. Національний центр «Мала академія наук України» став ліцензійним афілійованим представником DI і розпочав поетапну підготовку до проведення олімпіади країни-учасниці світового змагання з креативності. Всеукраїнський відбір допомагали здійснювати експерти Фундації підтримки і розвитку креативності та представники освітньої програми «Destination Imagination» у Польщі, щоб перша українська олімпіада креативності відбулася згідно з усіма правилами програми DI.

Головним завданням DI є розвиток творчого і критичного мислення, навичок управління проектами, командної роботи над викликами різних напрямів. Згідно умов олімпіади, необхідно творчо презентувати обраний виклик з костюмами, декораціями, спецефектами за обмежений до 8 хвилин час.

Серед 30 команд з усіх регіонів України Сумщину представляли три команди: «О.К.О.» комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, «Boomerang» Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді та «Happy friends» Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Конотопської міської ради Сумської області.

За підсумками трьох днів змагань друге місце посіла команда «Boomerang». А команда «О.К.О.» здобула перемогу та отримала право представляти Україну на Глобальному Фіналі креативної олімпіади, що відбудеться 22–25 травня у Канзас-Сіті (США).

Команда «О.К.О.» представила суспільний напрям, відтворивши у виставі нагальну проблему – фрагмент із життя дітей з обмеженими можливостями. Під керівництвом тренерів – педагогів дослідницько-еспериментального відділу Оксани Герасименко та Алли Черномаз у складі команди працювали Іван Бондарєв, Єгор Кубах, Аліса Лук’янова, Ірина Снагощенко, учні Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка.

Щиро вітаємо наших переможців! Пишаємося поколінням генераторів креативних ідей і задумів! Бажаємо перемоги на Міжнародній олімпіаді креативності «Destination Imagination»!

«Творчість юних – рідній Батьківщині!»

28 серпня 2017 року в приміщенні Конгрес-центру Сумського державного університету в рамках обласної серпневої конференції педагогічних працівників Сумщини «Нова Українська школа: від якості умов до якості результатів».

Відбулася виставка науково-технічної творчості вихованців гуртків позашкільних навчальних закладів, слухачів наукових секцій Сумського територіального відділення Малої академії наук України «Творчість юних – рідній Батьківщині!».

Відвідувачі виставки ознайомилися з моделями пристроїв, які можуть використовуватися в енергетичній промисловості, ракетобудуванні. Яскравою ілюстрацією цього є роботи вихованців Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю гуртків «Радіотехнічне конструювання», керівник Собко Л. А., та «Юні конструктори приладів радіоелектроніки», керівник Лопаткін Р. Ю. Зокрема, це наукові надбання Безмена Андрія, призера XXIII Міжнародної конференції молодих вчених «ICYS-2016» в Румунії, студента United World Colleges (Montessori, New Mexico, USA) – ««Cheap Cold» – кондиціонер майбутнього» і «Термоелектричний модуль Пельт’є»; Супрун Юлії, учасниці Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів “Intel ISEF 2017” International Science and Engineering Fair м. Лос-Анджелес США, президентського стипендіата, котра представила модель «Економічний сонячний колектор концентрат».

У галузі ракетобудування велику цінність має розробка Бєлана Михайла, випускника МАН, студента 4 курсу Київського політехнічного інституту, «Електромагнітний стартовий майданчик для запуску космічних апаратів». Прощенко Вадим, призер секції математичного моделювання, президентський стипендіат, представив модель електростатичної левітації. Були представлені розробки Похваленої Олени, чотириразового призера ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, нині студентки 2 курсу Київського політехнічного інституту, – пристрій для демонстрації впливу вібрації на силу тертя та модель розробки й впровадження елементарної суперфінішної головки.

Актуальною для сільського господарства є розробка Яковенка Анатолія, учня 10 класу Липоводолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, переможця науково-практичної конференції «Перший крок у науку, «Радіоелектростатичний пристрій для боротьби з кротами».

Активну участь у ознайомленні з роботами Lego взяли дійсні члени МАН: Тищенко Дарія, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка, Кондус Олексій, учень 10 класу Сумської гімназії № 1, Біцан Ігор, учень 11 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка.

Кожен експонат вражає об’ємом зробленої роботи, точністю виконання й оригінальністю задуму.

ЛІТО НАУКИ ДЛЯ МАНІВЦІВ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

З 30 червня по 7 липня відбулася літня хіміко-біологічна школа, яка зібрала 38 учнів, переможців та презервів ІІІ Всеукраїнського етапу конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, серед них і слухачі Сумського територіального відділення МАН України, Міронець Артем, Бабич Вероніка, Расенко Карина, які є вихованцями ОЦПО та РТМ.

Лекційні та практичні заняття, в школі були присвячені популяційній біології та координаційним сполукам.

На дозвіллі учні грали в інтелектуальні та спортивні ігри, а в передостанній день школи слухали середньовічну музику у виконанні гурту «Хорея Козацька» і ласувати козацьким кулішем.

З 25 червня по 7 липня у Києві німецькі викладачі допомагали українським школярам у рамках школи «MINT виграє», в ході проведення школи школярі мали змогу покращити свої знання з німецької мови і MINT-наук: математики, інформатики, природничих і технічних наук. Вперше заняття проводилися німецькою мовою, оскільки крім українських школярів участь у школі брали і іноземці. Тому в вихованця гуртка ОЦПО та РТМ Вороніна Дмитра, який був учасником ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції німецька мова була чудова можливість покращити свої знання та поспілкуватися з носіями німецької мови.

Окрім цікавих експериментів з математики та хімії учні не забували і про відпочинок. Екскурсійна частина програми була захопливою. Молодь побувала у Київському планетарії, Музеї популярної науки і техніки «Експериментаніум», прогулялася старовинними місцями Києва.

Наприкінці навчання відбулася творча презентація проведеного часу у MINT-академії, яка закінчилася врученням сертифікатів і вечіркою. Все було відмінно – так вважають викладачі, так оцінюють своє навчання самі учні.

З 3 по 10 липня Ужгород приймав творчих та креативних учасників Всеукраїнської літньої школи з мистецтвознавства, яку відвідала Вольвач Вікторія. Надзвичайно насиченою виявилася програма школи, яка включала практичні та лекційні заняття, майстер класи з виготовлення мистецьких творів, психологічними заняттями з розвитку комунікативних навичок і навчально-пізнавальними екскурсіями.

На майстер-класі з живопису МАНівці малювали людське обличчя і знайомилися з технікою традиційного китайського живопису – гохуа, у якій зображення наносять на шовк або папір тушшю і водяними фарбами. Організатори ознайомили учнів і з хореографією та піснями Закарпаття, при цьому школярі не споглядали ці культурні дійства, а самі танцювали і співали.

Закріпити теорію про живопис учасники школи мали змогу екскурсіями до художнього музею імені Йосипа Бокшая, де представлено колекцію західноєвропейського мистецтва XVI – початку XX століть, країн Центральної Європи та України XVIII – початку XX сторіч, російського мистецтва XVIII – початку XX століть і мистецтва Закарпаття минулого сторіччя. А нагода помилуватися закарпатським краєм і надихнутися його атмосферою випала учням, звичайно ж, на одну з «візиток» цієї місцевості – замки. Прогулялися школярі Ужгородським, Мукачівським (він же Паланок), Чинадіївським замком, відомим як «Сент-Міклош», та Палацом Шенборнів.

З 25 червня по 8 липня на базі оздоровчого табору «Лідер» школярі досліджували релігію у рамках XVI Міжнародної молодіжної релігієзнавчої школи «Протестантизм: від Реформації до сьогодні».

Учасниками школи стали 17 учнів, серед яких переможці та призери ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії», а також школярі, які пройшли відбір написавши конкурсний твір, серед яких учні Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Полонська Анастасія, Павлюк Ангеліна, Барабаш Владислав. Учасники, які писали конкурсні роботи, захищали їх під час школи. До кінця цього тижня організатори підсумовуватимуть результати і визначатимуть переможця. Той, хто здобуде перше місце, отримає гран-прі (за кошти Євро-Азіатської акредитаційної організації, яка об’єднує мережу протестантських навчальних закладів) – поїде місцями Реформації, відвідуючи Німеччину, Швейцарію, Францію та Чехію. Учасник, який займе друге місце, отримає можливість безкоштовно відвідати Міжнародну наукову конференцію, присвячену 500-річчю Реформації – «Реформація і сучасний світ (Філософія. Богослов’я. Наука)», яка відбудеться 28–29 вересня в Одесі.

ЛІТО НАУКИ

Учні Малої академії наук, навіть відпочиваючи отримують нові знання.

Одночасно з літніми канікулами розпочалися Всеукраїнські літні школи та різноманітні науково-дослідницькі заходи різних рівнів.

З 30 травня по 3 червня в Луцьку відбулася Міжнародна школа-семінар «Сучасні матеріали та технології» для учнів-членів МАН. Сумську область представляли: Мальцев Євген, Московець Степан та Никифоров Артем.

На школі-семінарі день був поділений на дві частини: у першій половині відбувалися лекційні заняття, на яких учнів ознайомлювали із сучасними досягненнями у галузі матеріалознавства, а другу половину дня присвятили доповідям. Також учням провели майстер-клас, на якому вони ознайомилися з особливостями створення стартапів. Школярі отримали завдання розробити власний стартап, який вони презентували в останній день школи-семінару.

На дозвіллі для підлітків проводили інтелектуальні турніри та квести. Також молодь відвідала музей Лесі Українки у селі Колодяжному (де колись жила сім’я Косачів і народилися молодші сестри та брати письменниці) і Шацький національний природний парк. Незабутні враження Шатських озер залишаться в приємних спогадах юних дослідників.

З 10 по 17 червня на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP у київській Пущі-Водиці НЦ «МАНУ» було проведено літню школу з фізики. Її учасниками стали школярі з усієї України. Серед них – переможці та призери фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, зокрема учень Сумської гімназії №1 Кондус Олексій, слухач Сумського територіального відділення МАН України. Учні отримали нові знання від викладацького складу НЦ МАН України та провідних вчених національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені І.Сікорського».

17 по 22 червня на базі фізико-математичного ліцею КПІ відбулася Всеукраїнська фізико-математична школа для учнів 7-8 класів, учасниками якої стали слухачі Роменської міської та Сумського територіального відділення МАН, Оболонський Денис та Московець Степан.

Фізичні школи були присвячені електриці. На лабораторних роботах школярі досліджували електричне поле, визначали характеристики елементів електричного кола. Найбільший азарт викликали проблемні завдання. Команди виконували їх протягом кількох днів. Захист проектів перетворився на справжню інтелектуальну битву з палкими дискусіями.

З 13 по 20 червня одночасно проходили літні школи з напрямів математики і робототехніки. Запрошення до навчання отримали переможці та призери з відповідних відділень цьогорічного ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів – членів МАН, який відбувався навесні. Крім переможців змагання, учасниками шкіл також стали й ті учні, які, знаючи про літню наукову діяльність МАН, заздалегідь подавали свої заявки, щоб потрапити до школи. Тож математичну школу відвідали Супрун Юлія, Прощенко Вадим та Біцан Ігор, вихованці гуртка «Вибрані питання з математики», керівник гуртка ОЦПО та РТМ Азаренкова Альона Іванівна а робототехнічну – Храмченко Анатолій, слухач Шостинської міської МАН.

Місцем проведення школи стало село Врублівці на Хмельниччині.

У школі робототехніки та інформаційних технологій підлітків навчав доцент кафедри радіоприймання та оброблення сигналів радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Віталій Мосійчук. Юних математиків супроводжувала доцент кафедри математичної фізики фізико-математичного факультету НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Ольга Борисенко.

Учням у рамках шкіл було запропоновано не тільки власне навчання, а й програма дозвілля. Молодь формувала команди, обирала лідерів і щовечора займалася активними іграми, змаганнями, робила театралізовані вистави, організовувала квест. Учням була запропонована екскурсійна програма Дністровським каньйоном, а також екскурсія до замку в місті Кам’янець Подільський.

ІЗ АМЕРИКИ З ПРИВІТОМ!!

14-19 травня 2017 року я брала участь у Міжнародному конкурсі інноваційних молодіжних проектів Intel ISEF у Лос-Анджелесі, США. І я пишаюсь тим, що мені випала честь представляти Україну на такому престижному конкурсі.

Цей тиждень став, певно, найкращим у моєму житті. Конкурс проходив у формі постерного захисту, тобто я стояла біля свого постера, до мене по черзі підходили члени журі (їх було дуже багато), і я мала кожному за обмежений час представити свій проект англійською мовою, а потім відповідати на поставлені запитання. За цей час я познайомилася із багатьма цікавими людьми: талановитими молодими винахідниками мого віку та відомими досвідченими вченими з різних країн (на виставці були навіть присутні Нобелівські лауреати).

Також для нас, фіналістів даного конкурсу, було влаштовано надзвичайно велику кількість різних заходів. Наприклад, мені сподобалося так зване "Pin-party", що перекладається як "вечірка значків", на якій ми обмінювалися з іншими дітьми подарунками зі своїх країн, зокрема значками (це просто традиція така). І ще я отримала чудову можливість покращити свій рівень англійської, спілкуючись з учасниками конкурсу на різноманітні теми.

Для нас, фіналістів, також було орендовано парк Universal Studios. Ми мали змогу поринути в цей незбагненний світ казки, побачити справжній Хогвартс з фільму про Гаррі Поттера та місця, де знімалися такі відомі фільми, як Форсаж, Парк Юрського Періоду тощо, покататися на всіх атракціонах, а також замовити задарма будь-яку їжу в усіх кафе парку. Це було неймовірно, адже, мабуть, кожна дитина мріє про таку можливість.

Загалом, це був чудовий досвід, я отримала величезну кількість вражень, емоцій і цю поїздку я ніколи не забуду!

Супрун Юлія,

слухач Сумського територіального відділення МАН

Нагородження переможців ХХ обласного літературного конкурсу «Проба пера»

13.05.2017

12 травня Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено урочисте нагородження переможців та призерів ХХ обласного літературного конкурсу «Проба пера», метою якого є виявлення та підтримка талановитої учнівської молоді у сфері літературної творчості.

Цього року 69 юних поетів, прозаїків та гумористів здобули визнання висококваліфікованого журі, у складі якого працювали члени Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України: Олександр Вертіль – лауреат трьох літературних премій – імені Пилипа Рудя, імені Олександра Олеся, імені Василя Мисика, заслужений журналіст України, власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр у Сумській області»; Василь Чубур – поет, перекладач, старший викладач кафедри філології та журналістики Сумського державного університету; Ганна Шевченко (псевд. Анна Коршунова) – професійний журналіст, письменниця-казкарка, лауреат премій «Просто так», дипломант Корнійчуковської премії, дипломант 8-го літературного конкурсу «Коронація слова – 2012» за твір «Принцеса Фінеса та її друзі», лауреат Всеукраїнської літературної премії «Вибір дітей» («Коронація слова – 2015»).

З найщирішими вітаннями та словами підтримки виступила заступник директора обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Бондар Любов Миколаївна.

У переможців і призерів конкурсу також була змога поспілкуватися з видатними письменниками Сумщини на майстер-класах. Секція поезії та прози старшої вікової категорії займалася разом з Чубуром Василем Васильовичем. Одним із завдань було поміркувати про мову та її значення в житті людини. Секція поезії середньої вікової категорії працювала під керівництвом Вертіля Олександра Васильовича.

Майстер-клас у секції поезії (учасники молодшої вікової категорії), прози (молодша та середня вікові категорії) та гумору проводила Владимирова Валентина Миколаївна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Тож плекаємо надію, що перемога в літературному конкурсі «Проба пера» додасть енергії, творчих сил, натхнення для створення нових шедеврів літератури.

ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України відкрито перемогами юних науковців

березень-квітень 2017

Навесні в м. Києві під егідою Міністерства освіти і науки, Національного центру Малої академії наук України на базі Національного еколого-натуралістичного центру переможці та призери, слухачі Сумського територіального відділення МАН України презентували свої наукові досягнення на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

За результатами конкурсу-захисту наукових робіт Сумська команда виборола 19 призових місць.

ІІІ місця посіли: Кондус Олексій, учень 9 класу Сумської гімназії №1 у секції експериментальної фізики; Біцан Ігор, учень 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка у секції математичного моделювання; Соловей Дар’я, учениця 11 класу Конотопської гімназії Конотопської міської ради у двох секціях: економічна теорія та історія економічної думки та мікроекономіка та макроекономіка, Бабич Вероніка, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка у секції біологія людини, Кравченко Дарина, учениця 11 класу Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 у секції геологія, геохімія і мінералогія, Міронець Артем, учень 9 класу Сумської обласної гімназії для талановитих та творчо обдарованих дітей у секції зоологія та ботаніка, Мечик Павло, учень 11 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей у секції технологічні процеси та перспективні технології, Катюжинська Анастасія учениця 11 класу Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 у секції української мови та літератури, Вольвач Вікторія, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 у секції фольклористика, Лопа Яна, учениця 9 класу Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лебединського району у секції російська мова, Суходуб Сергій, учень 9 класу Глухівської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у секції археологія, Дудка Едуард, учень 10 класу № 1 у секції історичне краєзнавство, Минець Софія, учениця 11 класу Роменської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 у секції географія та ландшафтознавство.

ІІ місця зайняли Прощенко Вадим, учень 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка у секції прикладної математики, Петрушенко Едуард, учень 10 класу Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 у секції гідрологія, Расенко Карина, учениця 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка у секції психологія.

І місця вибороли Супрун Юлія, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка у секції екологічно-безпечні технології і ресурсозбереження та Довгаль Ольга, учениця 11 класу Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 у секції кліматологія та метеорологія.

МАНівці, котрі зайняли призові місця, отримали подарунки – портативні зарядні пристрої, грошові презенти від Олега Ляшка та сертифікати на участь у цьогорічних літніх школах МАН. Також наказом МОН щороку кращі юні науковці відзначаються президентською стипендією та додатковими балами при вступі до вишу в 2017 році. Спонсором подарунків за перше місце є компанія «БРСМ-Нафта» – національна мережа автозаправних комплексів.

Хочеться привітати наукових керівників, педагогів, наукових консультантів Сумського територіального відділення МАН України, переможців, учасників ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з перемогою. Бажаємо вам приємної подорожі дорогою знань і відкриттів!

Науково-практична конференція «Перший крок у науку»

24.03.2017

22 березня 2017 року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю було проведено науково-практичну конференцію «Перший крок у науку».

Хочемо відзначити, що з кожним роком кількість учасників зростає. У конференції взяли участь 130 учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області: м. Охтирка – 25 учасників, Охтирського району – 9 учасників, м. Лебедин – 8 учасників, м. Ромни – 6 учасників, м. Суми – 62 учасники, м. Глухів – 5 учасників, Великописарівського району – 5 учасників, м. Тростянець – 4 учасники, Липоводолинського району. – 2 учасники, Лебединський району – 2 учасники, Глухівського району – 1 учасник та м. Путивль – 1 учасник. Дипломи за свої «перші кроки в науку» отримали 73 учні.

Згідно з планом заходу засідання було проведено у форматі конференції, під час якої юні дослідники захищали свої пошуково-дослідницькі, експериментальні роботи у відділеннях історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю, хімії та біології, екології та аграрних наук, мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, математики, фізики та комп’ютерних наук. Оцінювали виступи учнів члени журі – науковці вищих навчальних закладів м. Суми, наукові консультанти Сумського територіального відділення МАН України, педагоги обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Зацікавленість конференцією дає надію сподіватися, що протягом найближчих років кількість молодих науковців, винаходів, розробок тільки збільшиться.

Перший крок у науку юними науковцями зроблено! Бажаємо їм переможної подорожі стежинами мудрості до вершин наукових знань і відкриттів!

«Агенти змін»

24.03.2017

Уже традиційно весною на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості Малої академії наук України MAN LAB (м. Київ) відбулася третя Школа громадської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін», метою якої є виховання в молоді громадянської свідомості та відповідальності за допомогою неформального інтерактивного навчання.

Навчання у школі проходить у чотири етапи: впродовж березня – травня – жовтня – листопаду відбуваються тренінги, створюються проекти та проводяться консультації з керівниками та організаторами проекту.

З 19 по 22 березня 25 активних школярів 8-10 класів з різних куточків України взяли участь у теоретичних та практичних заняттях на базі школи. Сумську область представляли Михайлова Анна, учениця 9 класу Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2, та Скребець Євгенія, учениця 9 класу Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10.

Під час діяльності школи учні ознайомилися з основними ідеями «Агенти змін», концепцією школи, дізналися більше один про одного та своїх однолітків. Також у ході тренінгів, семінарів та лекцій отримали домашні завдання, вдале виконання яких дозволить пройти до наступного етапу, що відбудеться вже в травні.

Тож бажаємо Михайловій Анні та Скребець Євгенії натхнення та подальших успіхів!

Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт-2017»

27.02.2017

21-23 лютого 2017 року у м. Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся фінальний тур ІІ етапу ХVІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2017». Захід проходив за підтримки провідної ІT-компанії «Скайлайн Софтвер», оператора програмного забезпечення 1С в Україні, Державної служби інтелектуальної власності, державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

На конкурс було надано 125 авторських програмних і апаратних рішень для обчислювальних систем. На чемпіонаті Сумську область представляли вихованці Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді Вощик Ігор і Кравченко Роман.

За результатами роботи журі у категорії «Програмування» Кравченко Роман посів І місце (тема розробки «Створення програми типу Messenger з використанням GPS модуля смартфону»).

Кращі юні науковці Сумщини визначені!

23.02.2017

18 лютого 2017 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. 309 учасників конкурсу представили на розсуд журі 342 наукові та творчі дослідження.

Сумський державний університет гостинно відчинив двері талановитій молоді Сумщини. Перед юними науковцями зі словами підтримки та побажанням перемоги виступила віце-президент Сумського територіального відділення Малої академії наук України Тихенко Лариса Володимирівна.

До роботи в журі конкурсу було залучено 9 професорів, 73 кандидати наук, 5 викладачів і старших викладачів з Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Сумського національного університету та Інституту прикладної фізики НАН України.

Бажаємо успіхів учасникам у наступному етапі конкурсу.

Конференція з енергоефективності

23.12.2016

З 7 по 9 грудня 2016 року четверо слухачів Сумського територіального відділення МАН України були запрошені Національним центром «Мала академія наук України» до участі у Всеукраїнській науковій конференції з енергоефективності.

Понад 30 учнів презентували власні проекти економії енергоресурсів у масштабах великих міст та ефективні аналоги традиційних джерел енергії. Сумську область представляли Никифоров Артем та Попова Аліна, учні Сумської спеціалізованої школи №10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка, Боляк Кирил та Радько Даніїл Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка.

Конференція проходила за двома тематичними секціями: «Правові і техногенні аспекти екологічної рівноваги в Україні», в якій працювало 14 юних дослідників, і «Законодавча база та енергозберігаючі технічні рішення як основа заощадження українського суспільства» з 19 учасниками.

Члени журі – фахівці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України і науково-педагогічні співробітники Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

Результатом конференції стало підписання меморандуму про співпрацю між НЦ «МАНУ» і Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Згідно з документом сторони об’єднають зусилля для підвищення рівня освіти учнівської та студентської молоді щодо ефективного споживання енергоресурсів і використання відновлюваних джерел енергії. Для цього планується залучати молодь до науково-дослідної діяльності у цих сферах.

Шлях до Лос-Анджелесу починається з Intel ISEF

19.10.2016

З 11 по 14 жовтня 2016 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбувся національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair). Конкурс проходив в рамках фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2016.

Делегація Сумської області була представлена юними науковцями з м. Суми (Синявіна Євгенія, Супрун Юлія) та м. Ромни (Вощик Ігор, Кравченко Роман, Дудченко Анастасія). Наші дослідники захищали свої роботи у категоріях: «Комп’ютерні науки», «Енергетика», «Інженерія, Матеріалознавство» та «Математика». Конкурсантів чекали нелегкі випробування: стендовий захист робіт перед членами журі, учнями загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, ліцеїв міста Києва; спілкування з пресою та інвесторами; перевірка знань з англійської мови.

З понад 200 робіт, представлених в очному етапі конкурсу «Intel-Техно Україна 2016», перемогу в категорії «Математика» здобула Юлія Супрун («Розв’язування діофантових рівнянь першого та другого степенів шляхом пошуку зв’язків між коефіцієнтами»), учениця Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №10 ім. Героя Радянського союзу О. Бутка, дійсний член Сумського територіального відділення МАН, вихованка Комунального закладу Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Науковий керівник – заслужений учитель України Азаренкова Альона Іванівна, науковий консультант Сумського територіального відділення МАН.

Переможців було нагороджено дипломами та цінними подарунками.

Науковий проект Супрун Юлі рекомендовано до участі в суперфіналі конкурсу, де головним призом буде право представити Україну в наймаштабнішому міжнародному конкурсі в світі INTEL ISEF, що відбудеться у травні у м. Лос-Анджелес, США.

Вітаємо переможців!!!

03.10.2016

У м. Києві з 27 по 29 вересня 2016 року проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для 6-8 класів. Цього року конкурс був присвячений таким важливим питанням як енергозбереження та енергоефективність.

Команда Сумської області показала гарні результати, а їх роботи були відмічені членами журі. Призові місця вибороли Роскошна Дар’я, учениця 8 класу Охтирської гімназії (ІІІ місце) та Кравченко Роман, учень 9 класу Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 (ІІ місце).

Вітаємо наших переможців та бажаємо успіхів на науковій ниві.

Через терени до зірок...

30.09.2016

У місті Ужгород з 21 по 23 вересня 2016 року відбувся Всеукраїнський колоквіум «Космос. Людина. Духовність.», у якому взяли участь команди з 10 областей України.

Нелегкі випробування чекали учасників колоквіуму – це і захист науково-дослідницьких робіт у різних секціях «Крізь простір і час», «Космос у лабораторії», «Українці в космосі», «Лицар духу», і комплексне тестування з астрономії, фізики, міфології та естетики. Команда Сумської області з честю пройшла всі випробування й виборола одне третє та два перших місця.

Моісєєнко Дмитро Михайлович, учень 9 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, захищав науково-дослідницьку роботу «Йоган Кеплер: від шестикутних сніжинок до місячної казки» у секції «Лицар духу» і посів І місце.

Цікаву роботу в секції «Суперкнига» презентувала учениця 11 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Задорожна Анастасія Олександрівна – «Краєзнавчий музей-духовна скарбниця Охтирського краю (до 95-річчя створення Охтирського краєзнавчого музею)». Анастасія посіла І місце.

Коноваленко Владислав Олегович, учень 10 класу Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10, захищав роботу «Храми Конотопа як духовне підґрунтя формування світогляду людини» у секції «Суперкнига» та посів ІІІ місце.

Подарунком для всіх учасників Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність.» стали екскурсії, під час яких учні познайомилися із історією та культурою старовинного міста Ужгород, відвідали замок Сент-Міклош.

Вітаємо учасників Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність.» та бажаємо їм нових перемог і творчих звершень!

ІІ етап Всеукраїнської мистецької акції «Мій Шевченко – Мій світ»

23.09.2016

З 14 по 17 вересня 2016 року на базі Національного музею Тараса Шевченка проходив ІІІ етап Всеукраїнської мистецької акції для обдарованих дітей та молоді «Мій Шевченко – Мій світ», метою якої є виявлення, розвиток та підтримка талановитих дітей та молоді.

Програмою було передбачено: виставка кращих робіт, нагородження переможців, серія майстер-класів з каліграфії, виготовлення рукописних книг, художньої декламації, книжкової ілюстрації та художньої фотографії.

Організаційно-методичне забезпечення проведення Мистецької акції здійснював Національний музей Тараса Шевченка разом з партнерами – Національним центром «Мала академія наук України», «Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна», видавництвом «LAURUS», Громадською ініціативою «Відновлення Донбасу», Благодійним фондом «Шевченків Дім», порталом 1576.ua, простір дитячої української книги «BARABOOKA».

У номінації «Композиційне арт-фото» переможцем (І місце) стала колишня учениця Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3, нині студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Прокопенко Єлизавета Сергіївна.

Вітаємо переможців і бажаємо всім учасникам творчих злетів та нових перемог!

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Будь ласка, додайте 3 й 7.

^Вгору