Наші досягнення



ОБЛАСНІ ВІДКРИТІ ЗМАГАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ З АВІАМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ

24 травня 2024 року в м. Конотоп на базі Конотопського міського центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області та Конотопської дитячо-юнацької спортивної школи Конотопської міської ради Сумської області відбулися обласні відкриті змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту.

У заході взяли участь вихованці закладів позашкільної освіти області, а саме: комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради Сумської області, Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради, Конотопського Центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради, комунального закладу Сумської обласної ради - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Юні спортсмени змагалися у класі метальних планерів F-1-N для польотів у закритих приміщеннях у трьох номінаціях (розмах крила до 250 мм, розмах крила до 460 мм, модель «Сніжинка»).

За рішенням суддівської колегії було визначено переможців та призерів в особистому заліку (протоколи за посиланням).

У командному заліку кращі результати показали команди:

комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області» – І місце;

Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради – ІІ місце;

Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради Сумської області – ІІІ місце.

Переможці та призери були нагороджені медалями та дипломами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, команда-переможець отримала ще й кубок.

Вітаємо переможців та призерів обласних відкритих змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту та бажаємо юним спортсменам успіхів у підкоренні нових спортивних вершин!



ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «НАШ ПОШУК І ТВОРЧІСТЬ – ТОБІ, УКРАЇНО!»

У квітні відбувся обласний етап виставки-конкурсу технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» у заочному форматі, організатором якого є комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Цього року на виставку було представлено 90 експонатів із 17 закладів освіти Сумської області. Творчі роботи вихованців були представлені за розділами виставки-конкурсу: «STEAM-проєкти», «Ігри та іграшки з елементами електротехніки», «Спортивно-технічне моделювання», «Архітектура та будівництво».

Журі Конкурсу відзначило високий рівень виконаних робіт, новаторство, різноманітність, їх відповідність технічним, естетичним та експозиційним умовам і визначило найкращі роботи, які будуть представляти Сумську область на Всеукраїнському етапі в Українському державному центрі позашкільної освіти (м. Київ).

У підсумку переможцями стали 43 конкурсні роботи.

Протоколи можна переглянути тут...

Дипломи переможців і призерів та грамоти учасників змагань можна завантажити за посиланням

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!



ОБЛАСНІ ЗМАГАННЯ З АВТОМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ

6 квітня 2024 року на базі Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради відбулися обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі), в якому взяли участь 15 юних автомоделістів.

З вітальним словом до учасників заходу та гостей звернулись заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов, який також представляє і обласний осередок Федерації автомодельного спорту, завідувач науково-технічного відділу комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Сергій Статівка, побажавши командам перемоги, а усім присутнім – приємних вражень та емоцій. Суддя змагань, керівник гуртка Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради Сергій Лощонов довів до відома учасників програму змагань, порядок стартів, дотримання техніки безпеки.

Під час змагань вихованці автомодельних гуртків мали можливість не тільки проявити знання та практичні навички, здобуті під час занять, а й відчути смак спортивної перемоги. Спортсмени змагались у класах моделей – «RETRO» та «G-12st».

За підсумками змагань кращих результатів досягли вихованці Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді у складі Лободи Назара та Ігнатенка Михайла, посівши перше командне місце. Інші результати змагань можна переглянути за посиланням

Вітаємо наших переможців, юних спортсменів-автомоделістів та керівників команд! Бажаємо нових успіхів!

Дякуємо Збройним Силам України за захист і можливість проводити змагання!



ОБЛАСНИЙ КОНКУРС-ЗМАГАННЯ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

21 березня 2024 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю був проведений конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання в онлайн форматі.

Учасниками змагань стали 28 вихованців закладів освіти Сумської області, віком від 7 до 10 років.

Програмою заходу було передбачено проведення теоретичного заліку (тестові запитання відповідно до вимог щодо знань та умінь учнів, визначених програмою гуртка початкового технічного моделювання), практичне завдання (виготовлення об’ємних геометричних фігур), технічне завдання (виготовлення рухомої моделі іграшки з цупкого паперу).

Під час конкурсу всі учасники продемонстрували високий рівень теоретичних знань та практичних навичок (ерудованість, вміння читати технічні малюнки виробів та ескізи розгорток, якісно вирізати, згинати та склеювати деталі).

За сумою балів в командному заліку перемогла команда Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області (керівник команди Іллюченко Тетяна Вікторівна). Друге місце одночасно посіли команди Комунальної організації (установа, заклад) "Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області" (керівник команди Кибенко Михайло Миколайович) та Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради (керівник команди Скорик Тетяна Олександрівна), третє місце – команда Комунальної організації (установа, заклад) "Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області" (керівник команди Бабак Ганна Олександрівна).

Вітаємо переможців, бажаємо творчої наснаги та нових перемог!

Підсумкові протоколи можна переглянути за посиланням

Дипломи переможців і призерів конкурсу та грамоти можна завантажити за посиланням



ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ

23 лютого комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю у режимі відео-конференції проведено обласний семінар для керівників гуртків початкового технічного профілю на платформі Microsoft Teams.

У роботі семінару взяли участь 29 педагогів з 14 закладів позашкільної освіти області.

Під час заходу було обговорено такі питання:

- умови участі у обласному конкурсі-змаганні учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання;

- особливості участі у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

Насичена і змістовна програма обласного семінару сприяла створенню творчої атмосфери, зацікавленому професійному спілкуванню.

Кожен учасник семінару-практикуму взяв активну участь у обговоренні питань розвитку та удосконалення роботи гуртків початкового технічного профілю.



ОБЛАСНІ ЗМАГАННЯ З РОБОТОТЕХНІКИ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

З 11 до 14 грудня у комунальному закладі Сумської обласної ради – обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулися обласні змагання з робототехніки серед дітей та учнівської молоді (у змішаному форматі).

У заході взяло участь 63 талановиті вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти Сумщини, а саме: комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Великочернеччинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської міської ради, Комишанського ліцею Комишанської сільської ради Охтирського району, Центру науково-технiчноi творчостi молодi Сумської мiської ради, Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради, Комунального закладу – центру позашкільної роботи Путивльської міської ради, Конотопської станції юних техніків Конотопської міської ради, Комунального закладу Сумського Палацу дітей та юнацтва, ліцею імені І.М. Середи Великописарівської селищної ради, Великописарівської станції юних натуралістів Великописарівської селищної ради.

Програма заходу включала змагання у трьох категоріях: «Фрістайл» (заочно), «Роборейсінг», «Сумо junior».

«Фрістайл» – конкурс проєктів серед юних конструкторів, які мають гарну уяву, творчі здібності, посидючість, увагу, просторове і логічне мислення.

У секції «Фрістайл» юні винахідники презентували власні винаходи (технічний пристрій, самохідну машину, робота, програму). Конкурсанти вразили своїми розробками. У відеороликах було презентовано систему «Розумний будинок», пристрій для розмінування територій, робота-охоронця, завод зі збирання дронів, безпілотний танк та багато іншого.

Традиційно, найбільше учасників було у категоріях «Роборейсінг» та «Сумо junior», під час змагання у яких юні винахідники продемонстрували роботу власноруч зібраних та запрограмованих роботів.

Основне завдання роботів у категорії «Роборейсінг» – якнайшвидше проїхати по визначеній траєкторії, що позначена чорною лінією, а у категорії «Сумо junior» вихованці змагалися у майстерності керування роботами. Вони відчули справжній дух суперництва, бо конкуренція була неабияка. Але це не завадило гарному настрою. Змагання пройшли цікаво та захопливо.

Переможці були визначені у категоріях «Фрістайл», «Роборейсінг», «Сумо junior». Підсумки всіх етапів можна переглянути за посиланням

Юні робототехніки були нагороджені грамотами та дипломами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Щиро дякуємо наставникам юних конструкторів!



Вихованці студії «ProFoto» – переможці Всеукраїнського фото-, кінофестивалю

Вихованці студії «ProFoto» комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (керівник – Юлія Причиненко) взяли участь у Всеукраїнському фото-, кінофестивалі «Осінні барви Буковини».

Гуртківці презентували свої фотороботи у номінаціях: «Архітектурна фотографія», «Макрозйомка», «Натюрморт». За підсумками засідання журі вихованці посіли призові місця:

  • Бондаренко Ніка, за роботу «Пам'ять» – ІІ місце;
  • Даниленко Максим, за роботу «Краса» – ІІ місце;
  • Горблянський Андрій, за роботу «Захоплення» – ІІІ місце;
  • Статівка Катерина, за роботу «Сонячна квітка» – ІІІ місце;
  • Статівка Анастасія, за роботу «Фантазія» – ІІІ місце.

Щиро вітаємо талановитих вихованців та їх керівника з перемогою. Бажаємо подальших успіхів.



ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ФОТО- ТА ВІДЕОРОБІТ «СІМЕЙНЕ ЗАХОПЛЕННЯ»

Підбито підсумки обласного конкурсу фото- та відеоробіт «Сімейне захоплення», що проходив у межах обласного соціально-освітнього проєкту «Кровна родина».

У конкурсі взяли участь вихованці закладів позашкільної освіти віком від 6 до 18 років у двох номінаціях: «Репортажне фото» та «Відеоролик».

Основним завданням конкурсу є популяризація науково-технічного напряму позашкільної освіти в області та пропаганда цікавих форм сімейного дозвілля.

Цьогорічна подія зібрала 51 учасника із 29 закладів освіти області, які представили 54 роботи.

Журі конкурсу відзначило різноманітність сімейних захоплень і гарну якість фото- та відеороликів, підготовлених учасниками.

Переможці та призери конкурсу нагороджені дипломами, а учасники – грамотами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільного освіти та роботи з талановитою молоддю.

Висловлюємо вдячність усім учасникам конкурсу та бажаємо юним технікам Сумщини подальших успіхів!

Конкурс «Сімейне захоплення» продовжує виконувати свою місію – залучати вихованців та їх батьків до науково-технічної діяльності.

Підсумкові протоколи можна переглянути тут

Дипломи переможців і призерів конкурсу та грамоти можна завантажити за посиланням



Всеукраїнський конкурс з робототехніки

Команда Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю взяла участь у Всеукраїнському конкурсі з робототехніки, що відбувся в жовтні 2023 року.

На розгляд журі було представлено 8 відеороліків, що презентували проєкти учасників, у номінаціях: «ТРИВИМІРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ», «ФРІСТАЙЛ», «SCRATCH-ПРОЄКТ».

За результатами участі у конкурсі члени команди посіли призові місця:

- номінація «ФРІСТАЙЛ» (вікова категорія 6-12 років): ІІ місце – Лукашова Крістіна (керівник – Ірина Олефіренко), Рябоконь Владислав (керівник – Євгенія Статівка); ІІІ місце – Пащенко Олександр, Красуля Роман, Кузнєцов Назар, (керівник – Євгенія Статівка), Кулєш Матвій, Клименко Кіріл (керівник – Аліна Южакова);

- номінація «ФРІСТАЙЛ» (вікова категорія 13-18 років): ІІІ місце – Інта Катерина, Інта Євгеній (керівник – Євген Южаков);

- номінація «SCRATCH ПРОЄКТ» (вікова категорія 13-18 років): ІІІ місце – Кузнєцов Ілля (керівник – Євгенія Статівка);

- номінація «ТРИВИМІРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ» (вікова категорія 6-12 років): ІІ місце – Кулєш Матвій, Клименко Кіріл (керівник – Аліна Южакова);

- номінація «ТРИВИМІРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ» (вікова категорія 13-18 років): ІІ місце – Інта Катерина, Інта Євгеній (керівник – Євген Южаков).

Вітаємо вихованців та їх керівників з перемогою! Бажаємо подальших успіхів.



Обласне методичне об’єднання для керівників гуртків робототехніки

31 жовтня 2023 року відбулося обласне методичне об’єднання для керівників гуртків робототехніки з теми «Освітня робототехніка, як інструмент реалізації STEМ-освіти» у онлайн форматі. У заході взяли участь 20 педагогів Сумщини – вчителі закладів загальної середньої освіти та керівники гуртків закладів позашкільної освіти.

В ході засідання було розглянуто питання щодо впровадження елементів STEМ-освіти в освітній процес. Своїм досвідом з впровадження STEМ-технологій поділилася керівник гуртка науково-технічного відділу комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Ірина Олефіренко.

Євген Южаков, методист науково-технічного відділу комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю розповів про умови участі в Олімпіаді геніїв України (категорія «Робототехніка») у 2023-2024 навчальному році та особливості проведення обласних змагань з робототехніки серед дітей та учнівської молоді у 2023 році.

Засідання пройшло в творчій та доброзичливій атмосфері, яке надихнуло учасників на застосування отриманого досвіду на практиці.



ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ РОБІТ ЮНИХ ФОТОАМАТОРІВ «МОЯ УКРАЇНО!»

9 жовтня завершився захоплюючий і творчий обласний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!», організований комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. У конкурсі взяли участь 323 юних фотографів з різних куточків Сумщини, які представили свої найкращі роботи.

Фотографії оцінювалися в різних вікових категоріях та номінаціях, таких як «Пейзаж», «Портрет», «Натюрморт», «Побутові або жанрові фотографії», «Фото з застосуванням програми Adobe Photoshop», «Архітектура», «Репортажне фото», «Мікрофотографія», «Флора та фауна» та «Експериментальне фото».

Журі мало нелегку роботу визначити переможців серед такої різноманітності фоторобіт, які оцінювалися за технічною майстерністю, композиційним рішенням, ідеєю автора та використання технічних прийомів. Кращі фотографії візьмуть участь у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».

Переможці та призери фотоконкурсу отримають дипломи, а учасники – грамоти від комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

«Виглядає так, що кожен учасник залишив частинку своєї душі в кожній фотографії, і це дійсно бачимо в кожній роботі», – сказав голова журі, завідувач науково-технічного відділу Сергій Статівка.

Обласний етап заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» став чудовою подією для юних фотографів області. Організатори висловлюють подяку всім учасникам і закликають зберігати цей дух творчості і розвивати свої фотографічні навички.

Підсумкові протоколи можна переглянути за посиланням.

Дипломи, грамоти та фотороботи переможців та призерів розміщені за посиланням.

Бажаємо учасникам конкурсу подальших творчих досягнень та незабутніх миттєвостей в світі фотографії!



УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ВІДКРИТИХ ЗМАГАННЯХ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ (ЮНІОРИ) З АВІАМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ (ВІЛЬНОЛІТАЮЧІ МОДЕЛІ)

З 24 по 28 липня 2023 року в місті Чернівці на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Чернівецького центру юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі) (IV ранг).

Команду Сумської області представляли вихованці Конотопського Центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради у складі Панченка Кирила, Дубовика Артема, Полонського Максима, Майстренка Назара під керівництвом досвідчених керівників гуртків Солов’я Олександра Володимировича (Конотопський Центр дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради) та Коломійця Миколи Олександровича (комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю). Змагання проводилися в командній та особистій першості у чотирьох класах вільнолітаючих моделей. Діти демонстрували свою майстерність із запусків планерів та у керуванні моделями.

Команда області гідно представила Сумщину та виборола ІІ командне місце за результатами змагань!

Вітаємо юних спортсменів з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

Дякуємо всім причетним за можливість участі юних авіамоделістів Сумщини у змаганнях, і в першу чергу Збройним Силам України! Зазначимо, що це перші очні змагання з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі, малі форми моделей літаків) з 24 лютого 2022 року.



ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

У червні 2023 року відбулася Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

На виставку від Сумської області було представлено 15 експонатів за розділами: «Архітектура та будівництво», «Ігри та іграшки з елементами електротехніки», «Прилади та обладнання», «Спортивно-технічне моделювання», «Техніка майбутнього».

Журі Конкурсу відзначило високий рівень виконаних робіт, їх відповідність технічним, естетичним та експозиційним умовам, та визначило найкращі роботи.

За результатами 9 робіт з 15 визначено переможцями – 3 роботи зайняли І місце, 3 роботи – ІІ місце, 1 робота – ІІІ місце.

Вітаємо! Бажаємо творчості, натхнення та великих успіхів!



ПЕРЕМОГА СУДНОМОДЕЛІСТІВ

З 5 по 9 липня 2023 року у місті Луцьк на базі Центру позашкільної освіти Волинської обласної ради відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з судномодельного спорту («М» – швидкісні радіокеровані) (IV ранг).

Команду Сумської області представляли вихованці Глухівського міського центру позашкільної освіти у складі Карімова Іскандара, Іващенка Петра, Марченка Назара, Поліщук Катерини, Рибалка Іллі під керівництвом Капіци Віктора Володимировича.

Наша команда достойно представила область та виборола особисті призові місця у класі моделей mini MONO (юніори) - ІІІ, ECO expert (юніори) І та ІІІ, ECO mini expert (юніори) – II, ECO mini team (юніори) – I.

У підсумку команда Сумської області посіла І місце.

Вітаємо наших юних спортсменів з перемогою, бажаємо подальших успіхів!



Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації

З 19 по 21 травня 2023 року Українським державним центром позашкільної освіти було проведено Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (молодші та старші юнаки) зі спортивної радіопеленгації (IV ранг) (очні) (місто Луцьк).

У змаганнях взяла участь команда Сумської області у складі вихованців комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю: Короткого Дмитра, Медвєдєва Кирила, Іванчихіна Даниіла, Настасенка Нікіти, Сухініної Катерини, Спіріної Софії, Васильченко Поліни, Заяц Владислави (керівники команди: Пугач Михайло Іванович, Зикова Лілія Іванівна).

Згідно з положенням змагання відбувалися у вікових категоріях: Ч12, Ж12 – 2011 року народження та молодші; Ч14, Ж14 – 2009-2010 року народження; Ч16, Ж16 – 2007-2008 року народження; Ч19, Ж19 – 2004-2006 року народження за особисто-командним заліком.

Наші вихованці продемонстрували високий рівень спортивної підготовки, жагу до перемоги та вибороли призові місця: ІІІ місце – у віковій категорії Ж19, Ч19, ІІ місце – Ч14. За підсумком Всеукраїнських змагань команда Сумської області посіла ІІІ командне місце.

Вітаємо спортсменів та їх тренерів з гідним виступом та чудовим результатом участі у Всеукраїнських змаганнях. Бажаємо міцного здоров’я, наснаги та нових перемог!



Перемога у Всеукраїнському конкурсі-змаганні з початкового технічного моделювання

З 10 по 22 травня 2023 року у онлайн форматі відбувся Всеукраїнський конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Сумську область представляли вихованці Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області» Кіслощаєв Нікіта та Бабак Ілля під керівництвом досвідченого педагога Кибенка Михайла Миколайовича.

Відповідно до програми конкурсу учасники почергово виконували чотири завдання.

Кіслощаєв Нікіта взяв участь у «Теоретичному заліку» та виконав «Творче завдання». Він продемонстрував високий рівень володіння теоретичних знань про матеріали, інструменти, обладнання, тощо. Зміг змайструвати найоригінальнішу модель будівлі з паперу та, в результаті, зайняв два призових місця – ІІІ та І відповідно.

За виконання «Технічного завдання» та «Конструкторського завдання» Бабак Ілля отримав два І місця. Ілля створив найкращу композицію з конструктора типу «Lego» та виготовив якісну технічну модель з окремими рухомими частинами.

За сумою балів в командному заліку команда Сумської області посіла I місце.

Вітаємо вихованців та керівника, бажаємо нових досягнень та перемог!



Підсумки обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

З 24 квітня по 05 травня 2023 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю у заочному форматі був проведений обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

Цього року на виставку було представлено 83 експонати із 17 закладів освіти Сумської області.

Творчі роботи були представлені за розділами: «Прилади та обладнання», «Ігри та іграшки з елементами електротехніки», «Техніка майбутнього», «Спортивно-технічне моделювання», «Архітектура та будівництво».

Журі оцінювало оригінальність конструкції та дизайну, складність приладу, рівень виконавської майстерності експонатів за фото та відеоматеріалами. У підсумку переможцями стали 48 конкурсних робіт.

Протоколи можна переглянути тут...

Дипломи переможців і призерів та грамоти учасників змагань можна завантажити за посиланням

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!



ОБЛАСНІ ЗМАГАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ З АВІАМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ

З 17 по 23 квітня 2023 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю були проведені обласні відкриті змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту (заочно).

У змаганнях взяли участь 27 вихованців закладів освіти області: комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області» (6 учасників), Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області (4 учасника), Конотопського Центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області (11 учасників), Державного навчального закладу "Шосткинський центр професійно-технічної освіти" (3 учасника), Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради Сумської області (3 учасника).

Юні спортсмени змагалися у 3-х вікових категоріях у класі моделей літаків F-1-N. Вони продемонстрували високий рівень підготовки та майстерності запуску моделей літаків.

Підсумкові протоколи можна переглянути тут: ocpo.sumy.ua/pozashkilnij-olimp-sumschini/naukovo-texnichnij/pidsumki-oblasnix-zmagan-i-konkursiv.html

Дипломи переможців і призерів та грамоти учасників змагань можна завантажити за посиланням

Вітаємо переможців та призерів, бажаємо подальших успіхів та перемог!



Обласний конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

23 квітня 2023 року Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю було проведено обласний конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

У заході взяли участь 24 вихованці закладів позашкільної освіти Сумської, Глухівської, Шосткинської, Лебединської, Кролевецької, Буринської, Тростянецької, Конотопської, Охтирської міських рад, Великописарівської та Степанівської селищних рад.

Програма змагань складалась із теоретичного заліку, практичного та творчого завдань.

Виконуючи тестові завдання, діти продемонстрували свої знання, ерудицію та вміння вирішувати логічні задачі. У практичній частині учасники за наданими роздрукованими розгортками виготовляли об’ємні геометричні фігури.

Наступною номінацією було «Творче завдання», під час якого юні техніки використовуючи виготовлені фігури створили спільну композицію «Потяг Миру».

Підсумковий протокол змагань можна переглянути за посиланням

За підсумками змагань переможці отримають дипломи, а всі учасники – грамоти Комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Бажаємо всім учасникам заходу подальших успіхів та нових перемог.



Засідання методичного об’єднання педагогів науково-технічного відділу

21 лютого 2023 року в межах Тижня педагогічної майстерності відбулося засідання методичного об’єднання педагогів науково-технічного відділу з теми «Онлайн-ресурси для урізноманітнення освітнього процесу в гуртках науково-технічного напряму».

Педагоги відділу, використовуючи власні Е-портфоліо, презентували професійно-творчі досягнення, інноваційні форми і методи роботи з дітьми та розповіли про результати реалізації методико-педагогічного проєкту «Професійна взаємодія – запорука успішності педагога».

Як підсумок, педагоги відділу довели, що можуть працювати в умовах викликів сьогодення, ефективно використовують цифрові технології, різні сервіси та освітні онлайн-ресурси в навчальній діяльності.



Обласне методичне об’єднання педагогів гуртків початкового технічного профілю

17 лютого 2023 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю в режимі відеоконференції було проведено обласне методичне об’єднання педагогів гуртків початкового технічного профілю з теми «Упровадження в освітньому процесі гуртків початково-технічного моделювання сучасних профільних педагогічних технологій».

У роботі заходу взяли участь 33 педагоги з 11 закладів позашкільної освіти області.

Власним досвідом участі у Всеукраїнському онлайн конкурсі-змаганні учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання поділився керівник гуртка комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області» Кибенко Михайло Миколайович. Він розповів про особливості організації та участі у заході.

Перед присутніми виступила Наталія Сидоренко – практичний психолог КЗ СОР - ОЦПО та РТМ з темою «Допомагаємо собі, допомагаємо дітям» та надала корисні поради, як опанувати себе в критичних умовах, як підтримувати психологічний стан вихованців в критичних умовах, ознайомила з методами формування стресостійкості.

Під час методичного об’єднання було розглянуто ряд питань:

  • упровадження в освітньому процесі гуртків технічного напряму сучасних профільних педагогічних технологій;
  • умови участі у обласному конкурсі-змаганні учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання;
  • особливості участі у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

У обговоренні взяли участь усі учасники методоб’єднання. Засідання пройшло конструктивно, змістовно і на належному методичному рівні. Підводячи підсумки, Сергій Статівка, завідувач науково-технічного відділу КЗ СОР - ОЦПО та РТМ наголосив, що пріоритетними напрямками у роботі методичного об’єднання є постійний пошук нових технологій, ідей і напрямків, що сприяють підвищенню фахової майстерності педагогів та всебічному розвитку вихованців.



Обласні змагання з робототехніки та радіоелектронного конструювання серед дітей та учнівської молоді

21 – 23 грудня 2022 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю були проведені обласні змагання з робототехніки та радіоелектронного конструювання серед дітей та учнівської молоді.

У заході взяли участь 25 вихованців закладів освіти області: Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради, комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Великописарівської станції юних натуралістів Великописарівської селищної ради, Комишанського ліцею Комишанської сільської ради, комунальної установи Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів № 10, ліцею імені І.М. Середи Великописарівської селищної ради, комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», Центру науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради.

Першим етапом змагань було онлайн-тестування, під час якого діти продемонстрували свої знання з робототехніки та радіоелектронного конструювання.

Наступною змагальною номінацією став «Кегельринг», який проходив заочно. Діти, разом з керівниками, записали відео, в якому роботи виштовхували кеглі за межі поля, а вже члени журі обирали найшвидшого робота з усіх учасників.

На очному етапі «Сумо» вихованці змагалися у майстерності керування роботами та відчули справжній дух суперництва.

Підсумки всіх етапів можна переглянути за посиланням.

Усі учасники змагань отримали нагороди, гарний настрій та досвід.



ДОСЯГНЕННЯ ЮНИХ АВІАМОДЕЛІСТІВ СУМЩИНИ

З 1 по 15 грудня 2022 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю були проведені обласні відкриті змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту (заочно).

У змаганнях взяли участь 37 вихованців закладів позашкільної освіти області: Конотопського Центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради, Комунального позашкільного навчального закладу «Охтирський міський центр позашкільної освіти - Мала академія наук учнівської молоді», Комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради, позашкільного комунального закладу "Березівський центр дитячої та юнацької творчості" Березівської сільської ради, Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області.

Юні спортсмени змагалися у 3 вікових категоріях у класі моделей літаків F-1-N. Вони продемонстрували високий рівень підготовки та майстерності запуску моделей літаків.

Підсумкові протоколи можна переглянути тут: ocpo.sumy.ua/pozashkilnij-olimp-sumschini/naukovo-texnichnij/pidsumki-oblasnix-zmagan-i-konkursiv.html

Дипломи переможців і призерів змагань можна завантажити за посиланням: drive.google.com/drive/folders/1nTuNlGY2qJukJ8CA1wbLXg_LNZvmuSLX?usp=sharing

Паралельно з обласними змаганнями відбулися і Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні) (заочні), в яких взяли участь 21 вихованець закладів позашкільної освіти Сумської області.

Наші юні спортсмени достойно представили область та посіли призові місця.

У загальнокомандній першості:

- у віковій категорії від 6 до 12 років:

диплом УДЦПО 3-го ступеня - команда «Альбатрос» Конотопського центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області (тренер-керівник команди – Соловей Олександр Володимирович);

- у віковій категорії від 13 до 15 років:

диплом УДЦПО 1-го ступеня - команда «Ламінар» Конотопського центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області (тренер-керівник команди – Соловей Олександр Володимирович);

диплом УДЦПО 2-го ступеня - команда «Термік» Конотопського центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області (тренер-керівник команди -Соловей Олександр Володимирович);

- у віковій категорії від 16 до 18 років:

диплом УДЦПО 3-го ступеня - команда комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області» (тренер-керівник команди – Гапон Юрій Васильович).

Вітаємо переможців та призерів, бажаємо подальших успіхів та перемог!



Обласне методичне об’єднання керівників гуртків робототехніки

29 листопада у форматі онлайн на платформі Microsoft Teams відбулося засідання обласного методичного об’єднання керівників гуртків робототехніки закладів позашкільної освіти.

У заході взяли участь педагоги Глухівського міського центру позашкільної освіти, комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», Великописарівської станції юних натуралістів Великописарівської селищної ради, Центру науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради, комунального закладу позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва», позашкільного комунального закладу «Березівський центр дитячої та юнацької творчості» Березівської сільської ради, комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва, Комишанського ліцею Комишанської сільської ради Охтирського району, комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

В процесі онлайн інтенсиву було розглянуто питання щодо організації участі в обласному етапі «Олімпіади геніїв України» (GENIUS Olympiad Ukraine 2023) у категорії «Робототехніка», умов проведення обласних змагань з робототехніки серед дітей та учнівської молоді у 2022/2023 навчальному році, інші питання, що стосуються організації освітнього процесу в гуртках робототехніки.



Обласний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»

07 жовтня 2022 року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулося суддівство обласного етапу заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».

Цього року у конкурсі взяли участь 289 вихованців, учнів із 74 закладів освіти області, які подали 428 фоторобіт на розгляд суддівської колегії. Фотографії оцінювалися за такими критеріями: композиційне рішення, ідея роботи, технічна майстерність та використання технічних прийомів.

Суддівська колегія обирала переможців у двох вікових категоріях: молодша – 10-14 років та старша – 15-18 років у номінаціях: портрет, пейзаж, натюрморт, побутові або жанрові фотографії, фото з застосуванням програми Adobe Photoshop, архітектура, репортажне фото, мікрофотографія, флора та фауна, експериментальне фото.

Традиційно, найпопулярнішими номінаціями конкурсу стали пейзаж (110 робіт), флора та фауна (70 робіт), побутові або жанрові фотографії (46 робіт). Журі відмітило щорічне збільшення кількості поданих фоторобіт та їх якісне зростання. Окремі роботи відповідали високому рівню якості виконання, вирізнялися оригінальністю задуму автора. Юним фотолюбителям вдалося вловити та відобразити настрій, емоції, передати внутрішні переживання та характер у своїх конкурсних роботах.

Переможці та призери фотоконкурсу будуть нагороджені дипломами, а учасники грамотами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Роботи, які зайняли І призові місця будуть направлені на Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».

Підсумкові протоколи можна переглянути за посиланням:

ocpo.sumy.ua/pozashkilnij-olimp-sumschini/naukovo-texnichnij/pidsumki-oblasnix-zmagan-i-konkursiv.html

Дипломи та грамоти розміщені за посиланням:

drive.google.com/drive/folders/1e0kdRjB1slmgQkZLFmBsR_HNsRJcD5m6?usp=sharing



Вітаємо переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Українським державним центром позашкільної освіти у червні-липні 2022 року було підведено підсумки та визначено переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (заочно).

На виставці цього року було представлено 481 робота дітей та учнівської молоді з 23 областей України.

Від Сумської області було подано 20 робіт, і 15 з них отримали призові місця.

За чудово виконані роботи юних винахідників та раціоналізаторів відзначено дипломами Українського державного центру позашкільної освіти (наказ УДЦПО «Про підсумки проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (заочної)» від 18.07.2022 № 07-01):

Дипломом І ступеня:

у Розділі 1. Прилади та обладнання:

Новікова Максима, вихованця Конотопської станції юних техніків Конотопської міської ради Сумської області, за роботу «Навчальний комплект демонстрації властивостей електромагнітних хвиль»;

у Розділі 3. Техніка майбутнього:

Савченка Євгенія, вихованця Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради Сумської області, за роботу «Мобільна плазмова гармата «Відун»;

у Розділі 5. Архітектура та будівництво:

Зюкіна Івана, вихованця Центру позашкільної освіти Кролевецької міської ради Сумської області, за роботу «Церква «Семикупольна»;

Колектив вихованців Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, за роботу «Сільський будинок»;

Дипломом ІІ ступеня:

у розділі 1. Прилади та обладнання:

Балашова Дмитра, вихованця Конотопської станції юних техніків Конотопської міської ради Сумської області, за роботу «Радіовимірювач швидкості»;

у Розділі 2. Ігри та іграшки з елементами електротехніки:

Полетаєва Олександра, вихованця Комунального закладу – центру позашкільної роботи Путивльської міської ради Сумської області, за роботу «Лампа Кіт»;.

Рогового Гліба, вихованця Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», за роботу «Машина піхоти»;

Верченка Даниїла, вихованця Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», за роботу «Диско-робот»;

у Розділі 4. Спортивно-технічне моделювання:

Гарана Олександра, вихованця Конотопського центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області, за роботу «Учбова кордова модель літака»;

Масльонка Олександра, вихованця Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, за роботу «Радіокерований тренувальний літак»;

Шаблинську Альону, вихованку Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, за роботу «Радіокерований літак класу F-3-P»;

Дайнеку Олександра, вихованця Центру науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради, за роботу «Пілотажна модель літака F2B»;

Олендаря Віталія, вихованця Конотопського центру дитячо-юнацької творчості Конотопської міської ради Сумської області, за роботу «Кордова пілотажна модель літака»;

Дипломом ІІІ ступеня:

у Розділі 2. Ігри та іграшки з елементами електротехніки:

Суботіна Нікіту, вихованця Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, за роботу «Двоголосий музичний інструмент-іграшка»;

у Розділі 3. Техніка майбутнього:

Бабака Іллю, вихованця Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», за роботу «Комплекс «ПВО-трансформер»;

Дипломом за участь:

Рогового Гліба, вихованця Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», за роботу «Макет ракети «Eridan E003»;

Галагудіна Івана, вихованця Комунального закладу - центр позашкільної роботи Путивльської міської ради Сумської області, за роботу «Ракета SBII»;

Рязанова Данила, вихованця Комунального закладу - центр позашкільної роботи Путивльської міської ради Сумської області, за роботу «Ракета U9»;

Рогового Єрмака, вихованця Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», за роботу «Ракета «Saturn 5»;

Кривця Артема, вихованця Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, за роботу «Модель автомобіля «Феррарі».

Бажаємо вихованцям гуртків та їх керівникам креативних ідей та нових перемог!

Електронні дипломи розміщені за посиланням: drive.google.com/drive/folders/1bOvuc39Mtc3bRkxavSwGdD_t-C8_2tde



Обласний конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (онлайн формат)

05 травня 2022 року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільного освіти та роботи з талановитою молоддю відбувся обласний конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання в онлайн форматі на платформі Microsoft Teams. На конкурс завітали наймолодші техніки закладів позашкільної освіти області.

Учасники змагались у двох конкурсних номінаціях: теоретичний залік та творче завдання (створення композиції власного задуму за допомогою «геометричного конструктора»).

Вихованці продемонстрували початкові знання з основ композиції та дизайну, вміння працювати з розгортками, володіння різними інструментами та обладнанням, творчій підхід до виконання запропонованих завдань.

За підсумками роботи журі переможці та призери змагань будуть нагороджені дипломами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільного освіти та роботи з талановитою молоддю.

Бажаємо юним технікам Сумщини подальших успіхів!

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...



ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ РОБІТ ЮНИХ ФОТО АМАТОРІВ «МОЯ УКРАЇНО!»

Українським державним центром позашкільної освіти підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу робіт юних фото аматорів «Моя Україно!». Цього року на конкурс було представлено 753 роботи.

Журі оцінювало роботи юних фотоаматорів у 2-х вікових категоріях за 12 номінаціями, а саме: портрет, побутові або жанрові фотографії, експериментальне фото, архітектура, репортажне фото, безбар’єрність, натюрморт, фото з застосуванням програми Аdobe Photoshop, пейзаж, флора і фауна, архітектура, макрозйомка.

Від Сумської області було подано 15 робіт, з них п’ять отримали призові місця, зокрема:

1 місце – робота «Забутий спадок поколінь», Мумінджанова Анжела, учениця Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Лебединської міської ради Сумської області;

1 місце – робота «Осінь в селі», Пуксін Антон, учень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Ямпільської селищної ради Сумської області;

3 місце – робота «Україночка», Статівка Анастасія, вихованка Комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

3 місце – робота «Вересень», Шершень Катерина, вихованка Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області;

3 місце – робота «Україночка», Луценко Юлія, учениця Опорного закладу «Комишанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Комишанської сільської ради Охтирського району Сумської області.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших досягнень у творчій діяльності!



ОБЛАСНІ ЗМАГАННЯ З РОБОТОТЕХНІКИ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 10.11.2021 № 582-ОД «Про проведення обласних змагань з робототехніки серед дітей та учнівської молоді» з 14 по 15 грудня 2021 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю було проведено обласні змагання з робототехніки серед дітей та учнівської молоді.

У заході взяли участь 44 юні конструктори-винахідники із 12 закладів освіти області, зокрема: Великописарівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені І.М.Середи Великописарівської селищної ради Сумської області, Великописарівської станції юних натуралістів Великописарівської селищної ради Сумської області, Великочернеччинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської міської ради, Глухівського міського центру позашкільної освіти, Комунального закладу «Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді» Роменської міської ради Сумської області, Комунального закладу Сумського Палацу дітей та юнацтва, Комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинська міська станція юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області», Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей Шосткинської міської ради Сумської області», Опорного закладу Комишанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Комишанської сільської ради Охтирського району Сумської області, Позашкільного комунального закладу «Березівський центр дитячої та юнацької творчості» Березівської сільської ради, Центру науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради.

Програма передбачала змагання у категоріях: «Сумо (ARDUINOподібні)», «Сумо LEGO WeDo 2.0», «Сумо LEGO», «Слалом (ARDUINOподібні)» та «Слалом LEGO».

В напруженій боротьбі упродовж двох днів визначилися переможці та призери, які були нагороджені дипломами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...



Обласний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 03.09.2021 № 430-ОД «Про проведення обласного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» з 04 по 08 жовтня 2021 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю був проведений обласний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».

У конкурсі взяли участь 314 робіт із 68 закладів освіти Сумської області.

Журі оцінювало фотографії у таких номінаціях: портрет (репортажний та студійний), пейзаж, натюрморт, побутові або жанрові фотографії, фото з застосуванням програми Аdobe Photoshop, архітектура, репортажне фото, мікрофотографія, флора та фауна, експериментальне фото.

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!

Роботи, які зайняли I місце на обласному етапі конкурсу, будуть цього року представляти Сумську область на Всеукраїнському етапі конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».



ВСЕУКРАЇНСЬКІ ВІДКРИТІ ЗМАГАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ (ЮНІОРИ) З СУДНОМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ («М» – швидкісні радіокеровані)

14–18 липня 2021 року у місті Глухів Сумської області відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з судномодельного спорту («М» – швидкісні радіокеровані) (ІV ранг).

Змагання проходили у класах моделей: ECO-mini expert, ECO-expert, ECO-mini team, mini MONO, F1-E, F3-E.

Команду Сумської області представляли вихованці Глухівського міського центру позашкільної освіти: Олексій Чечель, Єлизавета Чечель, Роман Корсун, Кирило Туман, Катерина Поліщук, Артем Піндюр. Тренер команди – Грудина Микола Михайлович.

За результатами змагань наші вихованці здобули у Всеукраїнських змаганнях – п’ять золотих і дві срібних медалі.

У командному заліку команда Сумської області посіла І місце.

Вітаємо з перемогами!!!



Вітаємо переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» – 2021

Українським державним центром позашкільної освіти підведено підсумки та визначено переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (наказ Українського державного центру позашкільної освіти «Про підсумки проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» від 30.06.2021 № 06-20).

На виставці цього року було представлено 411 робіт дітей та учнівської молоді з 22 областей України.

Від Сумської області було подано 17 робіт, з них дев’ять отримали призові місця.

За підсумками проведення Виставки-конкурсу роботи юних винахідників та раціоналізаторів Сумщини відзначено дипломами Українського державного центру позашкільної освіти:

Дипломом І ступеня:

  • Балашова Дмитра, вихованця Конотопської станції юних техніків Конотопської міської ради Сумської області, за роботу «Дизайнерський годинник радіоаматора».

Дипломом ІІ ступеня:

  • Богомола Максима, вихованця Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області, за роботу «Модель інспекційного катеру «TROMPER WIEK».

Дипломом ІІІ ступеня:

  • Майбороду Олега, вихованця Сумської районної станції юних техніків Верхньосироватської сільської ради Сумської області, за роботу «Тренажер настільного тенісу»;
  • Панченка Олександра, Шиліна Тараса, вихованців Сумської районної станції юних техніків Верхньосироватської сільської ради Сумської області, за роботу «Трактор Т40»;
  • Курченка Володимира, Паладича Артема, вихованців Станції юних техніків Кролевецької міської ради Сумської області, за роботу «Модель «Запорізька Чайка»;
  • колектив вихованців Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, за роботу «Модель копії ракети Фау-2»;
  • Слюсара Руслана, вихованця Сумської районної станції юних техніків Верхньосироватської сільської ради Сумської області, за роботу «Ракета MAK-30»;
  • Гуця Владислава, вихованця Комунального позашкільного навчального закладу «Охтирський міський центр позашкільної освіти - Мала академія наук учнівської молоді» Сумської області, за роботу «Тренер»;
  • Жукова Миколу, вихованця Станції юних техніків Кролевецької міської ради Сумської області, за роботу «Макет будинку з автономним живленням «Сота».

Дипломом за участь:

  • Зезюліна Вячеслава, вихованця Комунального закладу – центру позашкільної роботи Путивльської міської ради Сумської області, за роботу «Лампа ПЕС»;
  • Цибіна Миколу, вихованця Комунального позашкільного навчального закладу «Охтирський міський центр позашкільної освіти Мала академія наук учнівської молоді» Сумської області, за роботу «Sopwith Pup».

Бажаємо вихованцям гуртків та їх керівникам креативних ідей та нових перемог!



Селфі-марафон «У кадрі – юні техніки!»

В рамках проєкту «Кожна дитина має право» комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю з 21 до 31 травня 2021 року був проведений селфі-марафон «У кадрі – юні техніки!» – це конкурс метою якого є підвищення культурного рівня, розвитку художнього та естетичного смаку, популяризації фотомистецтва.

Цьогоріч на конкурс було представлено 82 роботи вихованців, учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області. В авторських фотографіях юні «селфери» відобразили цікаві миттєвості свого позашкільного життя.

Роботи конкурсантів оцінювали як фотоексперти так і користувачі соціальної мережі Фейсбук, де були розміщені фотороботи.

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...

Фотогалерея

Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!



«ЕкоТехноАрт»

У межах обласного місячника екології «Екожиття – наше майбуття» 1 квітня у науково-технічному відділі стартував проєкт технічної творчості з апсайклінгу «ЕкоТехноАрт» в межах обласного місячника екології «Екожиття – наше майбуття». Сутність проєкту полягає у творчому використанні того, що могло стати сміттям і псувати навколишнє середовище.

І етап проєкту (1 – 7 квітня) - збір вторинної сировини

До участі в цьому етапі долучилися вихованці гуртків «Геометричне моделювання», «Робототехніка: вступ для першачків», «Початкове вивчення основ володіння ПК», «LEGO-робототехніка WeDo».

За 6 днів діти зібрали: 15 кг макулатури, 75 пластикових пляшок, 30 алюмінієвих бляшанок, 400 пластикових кришечок, 180 компакт дисків.

З частини зібраних матеріалів вихованці почали створювати артоб’єкти, решту вторинної сировини педагоги з вихованцями здали до пунктів прийому.

     

ІІ етап проєкту (8-15 квітня) - виготовлення поробок з зібраних матеріалів

Використаним речам – друге життя! Під таким гаслом пройшов ІІ етап проєкту. Вихованці гуртків науково-технічного відділу під керівництвом педагогів створювали поробки з зібраних вторинних матеріалів.

Творчість і фантазію виявили вихованці гуртка «Умілі руки» під час створення арт об’єктів із пластикових пляшок, картону та компактдисків.

Креативно підійшли до апсайклінгу і вихованці гуртка «Геометричне моделювання». Діти виготовляли з пластикових пляшок підставки для олівців, закладки для книг, органайзери.

Наймолодші вихованці гуртка «Паперопластика» виготовляли 3d-картини із пластикових кришечок.

       

Старі речі перетворилися на яскраві артоб’єкти виставки науково-технічної творчості «ЕкоТехноАрт», кожен із яких не просто виготовлений із вторинної сировини, це яскравий приклад як з відходів можна робити корисні та красиві речі.

Давати використаним речам друге життя – означає відповідально ставитися до природних ресурсів.

       

ІІІ етап проєкту - виставка технічної творчості «ЕкоТехноАрт»

Вихованці гуртків початково-технічного профілю презентували вироби, виготовлені із вторинної сировини. Юні дизайнери використали 20 пластикових пляшок, близько 200 пластикових кришечок, макулатуру і створили артоб’єкти, які можуть стати частиною інтер’єру в помешканні чи офісі, а також виготовили з пластикових відходів прикраси.

Переробляючи, використовуючи старі речі й предмети, діти водночас навчилися дбайливому ставленню до довкілля та протистояти забрудненню планети.

Зробити корисну та красиву річ із «сміття» – це вияв не аби якої майстерності, фантазії та художнього смаку.

Учасники проєкту закликають своїх однолітків, дорослих у такий спосіб робити чистим навколишній світ.

         


Обласні змагання з робототехніки «РобоФест»

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 24.11.2020 № 473-ОД «Про проведення обласних змагань з робототехніки «РобоФест» (заочно)» з 28 грудня по 30 грудня 2020 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю були проведені обласні змагання з робототехніки «РобоФест» (заочно).

У змаганнях взяли участь 15 команд із 7 закладів освіти Сумської області. Кожна команда надала конкурсне відео, в якому презентувала створеного власноруч робота та продемонструвала його роботу.

Згідно Умов проведення обласних змагань та за рішенням журі команди-учасниці отримають електронні сертифікати комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

З відеороботами можна буде ознайомитись на офіційному YouTube-каналі КЗ СОР - ОЦПО та РТМ.

Наказ від 30.12.2020 № 305 "Про підсумки обласних змагань з робототехніки «РобоФест» (заочно)"



Участь у міських змаганнях з початкового технічного моделювання серед вихованців закладів позашкільної освіти у дистанційному режимі

17 грудня 2020 року дві команди комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю взяли участь у змаганнях з початкового технічного моделювання серед вихованців закладів позашкільної освіти у дистанційному режимі. Команди ОЦПО та РТМ представляли вихованці гуртків «Умілі руки»: Юрій Посукан та Аріна Індило, Єлизавета Хлусова та Максим Даниленко (керівник Гаєва Людмила Валентинівна).

Змагання проходили в три етапи: І етап – теоретичний залік (тестування), ІІ – практичний залік (виготовлення за розгорткою паперової моделі транспортної техніки з втіленням особистого інженерно-конструкторського задуму); ІІІ – технічний опис паперової моделі транспортної техніки з втіленням особистого інженерно-конструкторського задуму.

При оцінюванні конкурсних завдань враховувались правильні та чіткі відповіді стосовно теоретичного заліку, а стосовно практичної роботи: вирізання, складання, склеювання та естетичний вигляд роботи.

За підсумками роботи суддівської колегії змагань у особистому заліку Посукан Юрій посів ІІІ місце.

Всі учасники отримали цікавий досвід участі у дистанційному заході та гарні емоції.



Конкурс-виставка технічної творчості з виготовлення макетів української садиби «Колиска роду – українська хата» та конкурс з виготовлення діючих моделей судно-, авто- та авіатехніки

У межах обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проєкту «Голос крові: ми – Українці!» з 19 до 23 жовтня 2020 року відбулися обласний конкурс-виставка технічної творчості з виготовлення макетів української садиби «Колиска роду – українська хата» у номінації «Садиби зеленого туризму» та обласний конкурс з виготовлення діючих моделей судно-, авто- та авіатехніки у номінації «Громадський транспорт» (заочно).

У конкурсі-виставці «Колиска роду – українська хата» взяли участь 53 учні з 20 закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Усього було представлено 20 садиб зеленого туризму у двох вікових категоріях.

На конкурс з виготовлення діючих моделей судно-, авто- та авіатехніки було представлено 7 експонатів, які виготовили учні із шести закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Роботи оцінювалися за такими критеріями: відповідність тематиці обласного конкурсу, якість виготовлення, трудомісткість виготовлення та естетичне оформлення.

Переможці обласного конкурсу-виставки технічної творчості з виготовлення макетів української садиби «Колиска роду – українська хата» у номінації «Садиби зеленого туризму»:

- у другій віковій категорії (10-14 років):

I місце – Воронін Вадим, Бондаренко Кирило, Крівцун Микита, Лобода Данило, вихованці комунального закладу позашкільної освіти Новослобідської сільської ради Путивльського району Сумської області «Центр дитячої та юнацької творчості», керівник проєкту Черняков Михайло Олексійович;

II місце – Шейко Євген, Золотавін Владислав, вихованці Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, керівник проєкту Хоменко Тарас Григорович;

II місце – Влізько Владислав, вихованець комунального позашкільного закладу Білопільської міської ради «Центр дитячої та юнацької творчості», керівник проєкту Ходак Максим Анатолійович;

III місце – Нечипоренко Софія, Кіптенко Богдан, Турчин Ангеліна, вихованці Верхосульського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Миколаївської селищної ради Білопільського району Сумської області, керівник проєкту Шкабура Галина Євгенівна;

III місце – Андрійчук Данило, вихованець позашкільного комунального закладу «Березівський центр дитячої та юнацької творчості» Березівської сільської ради, керівники проєкту Кузнецов Микола Васильович, Сидоренко Сергій Володимирович;

- у третій віковій категорії (15-17 років):

I місце – Міщенко Георгій, Борзих Дар’я, Власенко Юрій, Водолага Матвій, Охріменко Софія, Бардаков Іван, Муслієнко Кіріл, Денисенко Андрій, вихованці Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, керівник проєкту Ісаєв Володимир Миколайович;

II місце – колектив вихованців Луциківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миколаївської селищної ради Білопільського району, керівник проєкту Литовченко Катерина Володимирівна;

III місце – колектив вихованців гуртка «Макетування» Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області, керівник проєкту Кардашов Геннадій Павлович;

III місце – колектив вихованців станції юних техніків Кролевецької міської ради, керівник проєкту Бондарєва Людмила Володимирівна;

переможці обласного конкурсу з виготовлення діючих моделей судно-, авто- та авіатехніки у номінації «Громадський транспорт»:

I місце – Муслієнко Кіріл, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, керівник проєкту Муслієнко Яків Іванович;

II місце – Трапезніков Максим, вихованець комунального позашкільного закладу Білопільської міської ради «Центр дитячої та юнацької творчості», керівник проєкту Кирильчук Андрій Васильович;

III місце – Корабельський Едуард, вихованець Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, керівник проєкту Хоменко Тарас Григорович;

Щиро вітаємо всіх переможців та бажаємо подальших творчих успіхів!

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...

P.S. Дякуємо за неймовірні фото і відеоролики робіт, які були представлені на конкурси-виставки, вихованцям гуртків «Pixel» (керівник Сергій Статівка) та «Юних фотоаматорів» (керівник Андрій Причиненко) комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю!



Обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі)

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 06.02.2020 № 68-ОД «Про проведення обласних змагань учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі)» з 06 до 07 березня 2020 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю на базі Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді були проведені обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі).

У змаганнях взяли участь 5 команд: комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради, станції юних техніків Кролевецької міської ради.

Юні автомоделісти змагалися в особистому заліку у класах моделей «Retro», «F-1/24», «G-33» та командній першості.

Згідно протоколів роботи суддівської колегії:

І місце виборола команда Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, керівник команди Лощонов Сергій Анатолійович;

ІІ місце – команда комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, керівник команди Лощонов Сергій Анатолійович;

ІІІ місце – команда Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, керівник команди Муслієнко Яків Іванович.

У особистій першості призові місця посіли:

серед молодшого шкільного віку:

- клас автомоделей «Retro»:

І місце – Лобода Назар, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

ІІ місце – Старостенко Борис, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІІ місце – Антонов Євгеній, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

- клас автомоделей «F-1/24»:

І місце – Лобода Назар, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

ІІ місце – Старостенко Борис, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІІ місце – Антонов Євгеній, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

- клас автомоделей «G-33»:

І місце – Лобода Назар, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

ІІ місце – Антонов Євгеній, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІІ місце – Старостенко Борис, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

серед старшого шкільного віку:

- клас автомоделей «Retro»:

І місце – Твердохліб Артем, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

ІІ місце – Буділовський Олександр, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІІ місце – Гузела Андрій, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

- клас автомоделей «F-1/24»:

І місце – Буділовський Олександр, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІ місце – Твердохліб Артем, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

ІІІ місце – Шишов Ростислав, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

- клас автомоделей «G-33»:

І місце – Твердохліб Артем, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

ІІ місце – Шишов Ростислав, вихованець Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІІ місце – Туман Кирило, вихованець Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області.

Рівень технічної готовності автомоделей, хороші показники вмінь та навичок спортсменів дають право говорити про постійний інтерес дітей до цього виду спорту. За результатами перегонів сформовано збірну команду області для участі у Всеукраїнських змаганнях, які пройдуть в кінці березня у м. Київ.

Переможці та призери обласних змагань були нагороджені дипломами комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та медалями. Команди-переможці отримали кубки та дипломи відповідного ступеню.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...



Обласний конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

14 березня 2019 року комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю був проведений обласний конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Метою заходу є залучення дітей до науково-технічної творчості, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку та організації їх змістового дозвілля.

У конкурсі взяли участь 45 вихованців гуртків початково технічного напряму 16 закладів позашкільної освіти області.

Згідно з програмою змагань вони пройшли теоретичне тестування, виготовляли моделі транспортної техніки та моделі планера, брали участь у змаганнях на дальність польоту.

За підсумками трьох етапів конкурсу командну першість здобули:

І місце – команда Шосткинської міської станції юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області (команда_1)

ІІ місце – команда Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області

IІ місце – команда комунального комплексного закладу позашкільної освіти Буринської міської ради «Будинок дитячої та юнацької творчості»

IІІ місце – команда Сумської районної станції юних техніків

IІІ місце – команда комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

IІІ місце – команда Охтирського міського центру позашкільної освіти - Мала академія наук учнівської молоді

IIІ місце – команда Шосткинської міської станції юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області (команда_2)

В особистому заліку переможцями стали:

I етап – «Теоретичний залік»:

I місце – Кучмій Катерина, вихованка Боромлянського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Боромлянської сільської ради;

II місце – Терещенко Софія, вихованка Охтирського районного центру дитячої та юнацької творчості;

IІІ місце – Гузь Богдан, вихованець Cумської районної станції юних техніків;

III місце – Прокапенко Альбіна, вихованка Cумської районної станції юних техніків;

III місце – Крижанівський Михайло, вихованець Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області;

II етап – «Виготовлення моделі транспортної техніки»:

I місце – Левченко Тимур, вихованець комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

IІ місце – Орєхов Нікіта, вихованець Охтирського міського центру позашкільної освіти - Мала академія наук учнівської молоді;

IІІ місце – Гричковська Софія, вихованка Охтирського районного центру дитячої та юнацької творчості;

III етап – «Виготовлення моделі планера і участь у змаганнях на дальність польоту»:

I місце – Герус Павло, вихованець Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області;

IІ місце – Прокапенко Альбіна, вихованка Cумської районної станції юних техніків;

IІ місце – Крижанівський Михайло, вихованець Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області;

IІІ місце – Тарасенко Дар’я, вихованка Шосткинської міської станції юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області;

IІІ місце – Василенко Андрій, вихованець Шосткинської міської станції юних техніків Шосткинської міської ради Сумської області.

Переможці змагань були нагороджені дипломами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...

Фото...

Боромлянського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Боромлянської сільської ради


Обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі)

Комунальним закладом Сумської обласної ради – обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю 02 березня 2019 року були проведені обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі).

Вихованці автомодельних гуртків Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, станції юних техніків Кролевецької міської ради, Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради, обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю продемонстрували свої здобутки в цьому виді спорту.

Програмою заходу передбачалися змагання у класах трасових автомоделей: «Retro», «F-1/24» та «G-33».

За підсумками проведення змагань у командній першості переможцями обрано:

I місце – команда Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді;

II місце – команда комунального закладу Сумської обласної ради - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

III місце – команда Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді-2.

Після закінчення напружених перегонів, серед вихованців призові місця розподілилися таким чином:

- клас автомоделей «Retro»:

І місце — Шишов Ростислав;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Буділовський Олександр;

- клас автомоделей «F-1/24»:

І місце — Буділовський Олександр;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Твердохліб Артем;

- клас автомоделей «G-33»:

І місце — Шишов Ростислав;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Буділовський Олександр.

Під час змагань вихованці автомодельних гуртків мали можливість не тільки проявити знання та практичні навички, здобуті під час занять у гуртках, а й відчути смак спортивної перемоги.

Переможці змагань були нагороджені дипломами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та медалями. Команди-переможці отримали кубки та дипломи відповідного ступеню.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

Підсумкові протоколи можна переглянути тут...



Підсумки Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічного напряму

В червні місяці 2017 року відбулося підбиття підсумків Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та Всеукраїнської виставки-конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

На всеукраїнський етап Виставок від Сумської області було представлено 25 експонатів, переможців обласного етапу, з 12 позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Переможцями стали:

- Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!»:

диплом І ступеня - Шийко Олексій, вихованець Конотопської міської станції юних техніків Сумської області, за роботу «Роботизована платформа на Ардуіно»;

диплом ІІ ступеня - Денисенко Денис та Хабленко Євген, вихованці Сумської районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Безпілотний літак «STORM»;

диплом ІІ ступеня - Кожушко Максим, вихованець Лебединського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Модель підводного човна»;

диплом ІІ ступеня - Негір Дмитро, Горобець Микола, вихованці Кролевецької районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Блок живлення з зарядним пристроєм «Модуль-2»;

диплом ІІ ступеня - Цибульняк Андрій, вихованець Сумської районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Ейфелева вежа»;

диплом ІІІ ступеня - Литвиненко Максим, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків Кролевецького району Сумської області, за роботу «Зореліт Квазар»;

диплом ІІІ ступеня - Носов Іван, вихованець Конотопської міської станції юних техніків, Сумської області, за роботу «Похідна міні-пічка для воїнів АТО»;

- Всеукраїнська виставка-конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання:

диплом І ступеня - Скляр Ігор, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Модель автомобіля «MG-TC»;

диплом ІІ ступеня - Гришко Софія, вихованка Лебединського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Коляска для ляльки»;

диплом ІІ ступеня - Єлін Олексій, вихованець Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Модель гоночного автомобіля типу С24\58»;

диплом ІІ ступеня - Поліщук Кирило, вихованець Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Альтанка»;

диплом ІІ ступеня - Стоян Даніїл, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків Сумської області, за роботу «Модель семимачтової шхуни «Томас Лоусон».

Вітаємо переможців!!!

За інформацією науково-технічного відділу
КЗ СОР – ОЦПО та РТМ


Обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

З метою підбиття підсумків роботи технічних гуртків, підтримки та розвитку науково-технічної творчості учнівської молоді, пропаганди та популяризації досягнень дитячих колективів з науково-технічної, пошуково-конструкторської, дослідницької діяльності, а також раціоналізації та винахідництва, залучення учнівської молоді до різноманітних напрямів науково-технічної творчості 18 квітня – 29 квітня цього року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю науково-технічним відділом було організовано проведення обласних етапів Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічної творчості учнівської молоді ,,Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” та робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (далі – Виставки-конкурси).

На Виставки-конкурси було представлено 150 робіт вихованців із 20 позашкільних навчальних закладів області, а саме: Білопільського ЦДЮТ, Буринського БДЮТ, Великописарівського БДЮТ, Глухівського міського ЦПО, КЗ СОР – ОЦПО та РТМ, Конотопської міської СЮТ, Конотопського районного ЦПР, Кролевецької районної СЮТ, Лебединського ЦПО, Липоводолинського районного БДЮ, Охтирського міського ЦПО – МАН, Охтирського районного ЦДЮТ, Путивльського районного ЦПР, Роменської міської МАН, Роменського ЦПО та РТМ, Середино-Будського ЦДЮТ, Сумської районної СЮТ, Сумського міського ЦНТТМ, Тростянецького районного ПДЮ, Шосткинської міської СЮТ.

За підсумками проведення конкурсу та на підставі рішення журі, було оформлено протоколи виставок-конкурсів, підготовлено підсумковий наказ та відібрано кращі роботи для участі у Всеукраїнських виставках-конкурсах науково-технічної творчості учнівської молоді ,,Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” та робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Переглянути підсумкові протоколи можна тут...

Вітаємо переможців!!!

За інформацією науково-технічного відділу
КЗ СОР – ОЦПО та РТМ


Участь команди судномоделістів Сумської області у всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України «Кубок полтавської битви» (21–24.04.2016, м. Полтава)

У всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України «Кубок полтавської битви» взяли участь 34 юних спортсмени з 84 моделями та 33 дорослих спортсмени з 87 моделями.

На водяній дистанції проходила дійсно запекла битва. Сумську область представляла команда судномоделістів Глухівського міського центру позашкільної освіти, яка підтвердила звання однієї з найсильніших в Україні.

В особистому заліку серед учнівської молоді юні судномоделісти вибороли дві срібні медалі: Олег Устінов в класі «ЕСО mini expert», Дмитро Борщ в класі «ЕСО expert», одну бронзову медальОлег Устінов в класі «ЕСО expert».

В командній гонці «ECO TEAM mini» Олегу Устінову, Дмитру Борщу та Кристіні Дудченко не було рівних, найближчих переслідувачів полтавчан вони випередили на 19 кругів, вибороли перше місце і три золоті медалі.

В загальнокомандному заліку команда Сумської області зайняла друге місце.

Вітаємо переможців!!!



ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС-ЗМАГАННЯ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

14-16 квітня 2016 року на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Українським державним центром позашкільної освіти було проведено Всеукраїнський конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. У конкурсі взяли участь п’ятнадцять команд: Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва.

Сумську область представляла команда Шосткинської міської станції юних техніків у складі Пати Маргарити та Барміна Сергія, вихованців гуртка початкове технічне моделювання (керівник Кибенко М.М.).

За сумою балів в командному заліку команда Сумської області посіла третє місце.

Вітаємо призерів змагань, бажаємо їм подальших успіхів!



Відбулися обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

26 березня 2016 року на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулися обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Організатор змагань – комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Початкове технічне моделювання – це перші кроки до пізнання цікавого світу техніки, перші спроби власної творчої діяльності, опанування молодшими школярами початковими технічними та технологічними знаннями, вміннями і навичками.

У змаганнях взяли участь вихованці позашкільних навчальних закладів області, а саме: Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді, Недригайлівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, Глухівського міського центру позашкільної освіти, Кролевецької районної станції юних техніків, Шосткинської міської станції юних техніків, Конотопської станції юних техніків, Будинку дитячої та юнацької творчості Буринської районної ради, Сумської районної станції юних техніків, Лебединського центру позашкільної освіти, Путивльського районного центру позашкільної роботи, «Палацу дітей та юнацтва» Тростянецької районної ради, Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, «Центру дитячої та юнацької творчості» Білопільської районної ради.

Програмою змагань передбачалося теоретичне тестування, виготовлення моделей транспортної техніки та випробування планера на дальність польоту.

Роботи учасників змагань оцінювало компетентне журі, яке враховувало правильні відповіді стосовно теоретичного заліку, якість виготовлення (вирізання та формування розгорток моделі) транспортної техніки, якість виготовлення та дальність польоту планера.

Хвилювання вихованців та керівників команд було видно неозброєним оком, адже завдання були не з легких. Але, не зважаючи на складність, учасники змагань продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки.

За підсумками проведення змагань переможцями в командній першості стали: диплом І ступеня – команда Шосткинської міської станції юних техніків-1, диплом ІІ ступеня – команда Лебединського центру позашкільної освіти та команда Шосткинської міської станції юних техніків-2, диплом ІІІ ступеня – команда Кролевецької районної станції юних техніків.

Також було підбито підсумки в особистому заліку в кожному з трьох етапів змагань. На I етапі – «Теоретичний залік» переможцями стали: 1 місце - Бармін Сергій (Шосткинська міська станція юних техніків) та Васильчук Микола (Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді); 2 місце - Коростіль Віктор (Лебединський центр позашкільної освіти), Меркун Іван (Сумська районна станція юних техніків) та Жила Денис (Кролевецька районна станція юних техніків); 3 місце - Власенко Андрій («Палац дітей та юнацтва» Тростянецької районної ради). На II етапі – «Виготовлення транспортної техніки» переможцями стали: 1 місце - Бармін Сергій (Шосткинська міська станція юних техніків); 2 місце - Коростіль Віктор (Лебединський центр позашкільної освіти); 3 місце - Пата Маргарита (Шосткинська міська станція юних техніків) та Лущенко Анжела (Шосткинська міська станція юних техніків). На III етапі – «Випробування планера на дальність польоту» переможцями стали: 1 місце - Плахотний Павло (Недригайлівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості) та Сергієнко Ліана (Шосткинська міська станція юних техніків); 2 місце - Хвостик Іван (Обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю); 3 місце - Ніштенко Денис (Недригайлівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості) та Бармін Сергій (Шосткинська міська станція юних техніків).

Переможці змагань були нагороджені дипломами та грамотами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Всі фото...



У Сумах провели обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі)

5 березня 2016 року на базі Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді відбулися обласні змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі). В змаганнях прийняли участь команди Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, Кролевецької районної станції юних техніків, КЗ СОР - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Програмою змагань передбачалося визначення переможців в особисто-командній першості у класах трасових автомоделей: «RETRO», «F-1/24» та «G-33».

За підсумками проведення змагань у командній першості переможцями обрано:

I місце – команда Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді (керівник команди – Лощонов Сергій Анатолійович);

II місце – команда КЗ СОР - обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (керівник команди – Лощонов Сергій Анатолійович);

III місце – команда Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді (керівник команди – Муслієнко Яків Іванович).

Після закінчення напружених перегонів, серед вихованців призові місця розподілилися таким чином:

- клас автомоделей «Ретро»:

І місце — Холявка Ярослав;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Зновенко Олександр;

- клас автомоделей «F-1/24»:

І місце — Зновенко Олександр;

ІІ місце — Гузела Андрій;

ІІІ місце — Холявка Ярослав;

- клас автомоделей «G-33»:

І місце — Гузела Андрій;

ІІ місце — Холявка Ярослав;

ІІІ місце — Бондар Данило.

Всі переможці були нагороджені дипломами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та медалями. Команди-переможці отримали кубки та дипломи відповідного ступеню.

Висловлюємо щиру подяку всім керівникам команд, що знайшли можливість підготувати і привезти дітей на змагання та окрему вдячність Лощонову Сергію Анатолійовичу за підготовлену трасу.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

Усі фото...

За інформацією науково-технічного відділу
КЗ СОР – ОЦПО та РТМ


Інформація про підсумки проведення обласного конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій

З 18 по 19 грудня 2015 року на базі Сумського державного університету відбувся обласний конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій. Конкурс проходив згідно Положення про проведення обласного конкурсу, яке передбачало участь представників команд у трьох номінаціях: «Офіс», «WЕВ-дизайн» та «Програмування».

Організатор конкурсу – комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Основним завданням конкурсу є стимулювання творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, підвищення інтересу до поглибленого вивчення інформатики та основ програмування, виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді.

У конкурсі взяли участь вихованці позашкільних навчальних закладів області, а саме: Буринського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Глухівського міського центру позашкільної освіти, Конотопського районного центру позашкільної роботи, Краснопільського районного центру дитячої та юнацької творчості, Кролевецької районної станції юних техніків, Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Путивльського районного центру позашкільної роботи, Роменського районного центру дитячої та юнацької творчості, Роменської міської малої академії наук, Сумського міського палацу дітей та юнацтва, Сумської районної станції юних техніків, Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва, Шосткинської міської станції юних техніків.

Особиста першість визначалася за сумою балів одержаних учасником конкурсу за всі виконані завдання, що передбачені програмою конкурсу, а командна першість – за сумою місць, зайнятих членами команди в особистій першості.

У командному заліку призові місця вибороли:

I місце – команда Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, керівник команди Статівка Євгенія Миколаївна;

II місце – команда Сумського міського палацу дітей та юнацтва, керівник команди Гавриленко Олег Михайлович;

IIІ місце – команда Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва, керівник команди Слєдзєвський Юрій Богданович;

IIІ місце – команда Шосткинської міської станції юних техніків, керівник команди Пата Олена Іванівна.

В особистому заліку в номінації «Офіс» переможцями стали:

диплом І ступеня – Синявська Євгенія, вихованка Шосткинської міської станції юних техніків;

диплом ІІ ступеня – Холодько Оксана, вихованка Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва;

диплом ІІІ ступеня – Могильних Марія, вихованка Сумського міського палацу дітей та юнацтва.

В особистому заліку в номінації «Web-дизайн» переможцями стали:

диплом І ступеня – Кардаш Станіслав, вихованець Роменської міської малої академії наук;

диплом ІІ ступеня – Ситнік Дмитро, вихованець Сумського міського палацу дітей та юнацтва;

диплом ІІІ ступеня – Кролевецький Денис, вихованець обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

В особистому заліку в номінації «Програмування» переможцями стали:

диплом І ступеня – Кудрявцев Антон, вихованець обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;

диплом ІІ ступеня – Михайленко Денис, вихованець Кролевецької районної станції юних техніків;

диплом ІІІ ступеня – Семенистий Андрій, вихованець Шосткинської міської станції юних техніків;

диплом ІІІ ступеня – Куліков Денис, вихованець Тростянецького районного палацу дітей та юнацтва.

Переможці конкурсу були нагороджені дипломами Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.



Переможці Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»

25 листопада 2015 року Українським державним центром позашкільної освіти було підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (заочний). На конкурс було представлено 486 робіт вихованців загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, позашкільних установ та окремих фотоаматорів.

Конкурс проводився за трьома віковими категоріями:

  • молодша група (7-10 років);
  • середня група (11- 14 років);
  • старша група (15 – 18 років).

Конкурс відбувався за такими номінаціями:

  • портрет (репортажний та студійний);
  • пейзаж;
  • натюрморт;
  • жанрове фото;
  • позажанрове фото та експериментальне фото (застосування програми Аdobe Photoshop);
  • мікрофотографія.

За результатами роботи компетентного журі були визначені переможці (Наказ УДЦПО "Про підсумки Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»).

Серед робіт вихованців - переможців обласного етапу конкурсу робіт юних фотоаматорів позашкільних навчальних закладів Сумської області, які були направлені для участі в заключному етапі Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!» відзначені такі роботи:

У номінації «Пейзаж» (молодша група)

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Дудченка Андрія, вихованця Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, за роботу «Вечір».

У номінації «Позажанрове фото» (старша група)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Зудіну Ангеліну, вихованку Конотопського міського центру дитячої та юнацької творчості Сумської області, за роботу «Прогулянка старим містом».

У номінації «Портрет» (молодша група)

Дипломом І ступеня нагороджено Люту Дашу, вихованку Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, за роботу «Портрет».

У номінації «Портрет» (старша група)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Ткаченко Олену, вихованку Сумської районної станції юних техніків, за роботу «Ловіть своє щастя».

Вітаємо переможців!!!

Дудченко Андрій, вихованець Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді, робота «Вечір» Зудіна Ангеліна, вихованка Конотопського міського центру дитячої та юнацької творчості Сумської області, робота «Прогулянка старим містом» Люта Даша, вихованка Глухівського міського центру позашкільної освіти Сумської області, робота «Портрет» Ткаченко Олена, вихованка Сумської районної станції юних техніків, робота «Ловіть своє щастя»


Обласний семінар керівників гуртків авіа- та ракетомоделювання

З 17 по 18 листопада 2015 року на базі Конотопського міського центру дитячо-юнацької творчості був проведений обласний семінар-практикум керівників гуртків авіа- та ракетомоделювання.

У заході взяли участь 13 педагогів з профільних позашкільних навчальних закладів області. Присутні обговорили перспективи розвитку гуртків спортивно-технічного профілю в Сумській області у 2015-2016 навчальному році, хід виконання календарного плану проведення змагань з авіа- та ракетомодельного спорту в області.

Під час роботи семінару розглянули питання підготовки збірної команди Сумської області для участі у Всеукраїнських змаганнях з ракето- та авіамодельного спорту, місця проведення обласних змагань з ракетомодельного спорту у 2016 році, необхідності змінення Положення про обласні змагання з авіамодельного спорту (вільно літаючі моделі).

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом роботи керівників гуртків Солов’я Олександра Володимировича (Конотопський ЦДЮТ), Коломійця Миколи Олександровича (Сумський ОЦПО та РТМ), Борсяка Георгія Анатолійовича (Конотопська СЮТ), начальника спортивно-технічної лабораторії Шосткинського казенного заводу «Імпульс» Гапона Юрія Васильовича.



"З Шевченко по життю"

 

Ваші запитання, повідомлення, відгуки




Що є сумою 2 і 4?

^Вгору